Wijziging steunregeling werkloozen. 17 DECtMBER 1925. Aan den Raad. In Uwe Vergadering vart 26 November j.l. werd behandeld eene ontwerp-steunregeling voor de werk- loozen. In artikel 7 daarvan was bepaald, dat van de inkomsten, zoo van den ondersteunde zelf, als van de leden van diens gezin, 2/3 in mindering wordt gebracht op zijn steun. Door een Uwer leden werd, tijdens de bespreking van dit artikel, voorgesteld den aftrek in de plaats van op 2/3 te bepalen op ten einde den lust tot aanvaarden en zoeken van tijdelijk werk niet weg te nemen. Een ander lid stelde voor art. 7 te lezen als volgt: „Van de inkomsten van den ondersteunde zelf en van de leden van diens gezin boven een bedrag van f 20.wordt 2/3 in mindering gebracht". Waar de gevolgen van deze beide voorstellen niet direct te overzien waren, werd besloten dat omtrent dit artikel door ons een nader voorstel zou worden gedaan en de bestaande redactie zoolang zou worden toegepast. De Werkloosheidscommissie heeft bereidwillig beide voorstellen in hare vergadering onder de oogen gezien en aan ons geadviseerd gemeld art. 7 zoodanig aan te vullen, dat bij de berekening van de inkomsten welke in mindering komen van den steun, buiten be- schouwing worden gelaten de weekloonen niet meer dan zeven gulden bedragende. Uit de discussie over dit punt in Uwe Vergadering hebben wij gemeend te mogen concludeeren, dat tegen eene iets mildere redactie dan thans in art. 7 is aangegeven, bij verschillende leden geen bezwaar zou bestaan. Na overweging van de verschillende voorstellen en na vergelijking van de resultaten, welke daarvan een gevolg zouden zijn, meenen wij aan het eerst aange- haalde voorstel de voorkeur te moeten geven, omdat dit in de toepassing minder ingewikkeld zal zi'n dan de beide andere, zoodat daardoor de werkzaamheden der Commissie minder zullen worden verzwaard. Bovendien zullen de werkloozen dan gemakkelijker kunnen nagaan, of de regeling juist wordt toegepast. Wij stellen U daarom voor, artikel 7 van het raads- besluit van 26 November 1925, no. 97, zoodanig te wijzigen, dat in de plaats van 2/3 wordt gelezen Deze wijziging van de steunregeling zou voor het eerst toegepast kunnen worden over de week, aan- gevangen den 14 December 1925. Heemstede, 12 December 1925. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 9