51 Wijziging voorwaarden hypothecaire credieten voor woningbouw. 20 MEI 1926. Aan den Raad. Bii raadsbesluiten van 22 Maart 1921, 19 Mei 1921 en 15 September 1921, werd ons College gemacht.gd ten behoeve van den bouw van verschillende womn- cen door P. Rosenhart en W. Houtkooper en door C. E. de Vries, allen alhier, uit s' Rijks kas hypothe- caire credieten aan te vragen, om deze aan aanvragers onder eerste hypotheek uit te geven. De rente werd daarbij bepaald op pCt, welke rente ook aan het Rijk nioet worden betaald. Behalve genoemde rente is door aanvragers nog verschuldigd 1/S pCt. voor administratiekosten. Zooals uit ons desbetreffend voorstel bh]kt, ts de ge- meente in staat tegen belangrijk lagere rente de be- noodigde gelden op te nemen, ten etnde daarmede de door het Rijk verstrekte credieten af te lossen Indien Uw College zich met het aangaan van die geldleening kan vereenigen, zouden in verband daar- mede de voorwaarden, waaronder de verstrekkmg der gelden aan de belanghebbenden heeft plaats gehad, wijziging kunnen ondergaan, De verschuldigde rente zou o.i. verlaagd kunnen worden tot 5 pCt. Deze is dan nog wel hooger dan door de gemeente zelf zal moeten worden betaalü, doch hierbij dient er rekening mede te worden ge- houden, dat de geldleening beneden pari geslo en zal worden en dat wij de betaling der admmistratie- kosten dan zouden willen laten vervallen. >)aartegen- over meenen wij echter een verhooging der verschul- digde aflossing te mogen vorderen. Deze verhoogde aflossing zouden wij evenwel niet zoodamg willen bepalen, dat hiermede het geheele rentevoordeel wordt gebruikt. Wij zijn van meening, dat een gedee te hier- van ten goede kan komen aan eene gemakkelijker exploitatie der woningen. Een en ander zal het noodig maken, dat met de belanghebbenden overeengekomen wordt omtrent de wijzigingen, welke in de hypotheek- akten zullen behooren te worden aangebracht. Wij stellen U daarom voor ons daartoe de noodige machtiging te geven door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 6 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 15