48 3e. Wijziging Algemeen Ambtenarenreglement. 20 MEI 1926. Aan den Raad. In art. 7 van het Algemeen Reglement voor de Ambtenaren in dienst dezer gemeente komen bepa- lingen voor betreffende de uitkeering van een gedeelte der wedde aan de vaste ambtenaren, die in militairen dienst moeten komen. Krachtens dit artikel wordt aan hen, die gehuwd zijn of weduwnaar met één of meer kinderen beneden 16 jaren, uitgekeerd 90 pCt. der wedde. Aan ongehuwden of weduwnaars zonder kin- deren beneden 16 jaren wordt 20 pCt. der wedde uitgekeerd. In beide gevallen wordt die uitkeering verminderd met de uitkeering, welke uit 's Rijks kas aan het gezin wordt toegekend. Een speciale regeling voor kostwinners, die in militairen dienst moeten komen, is dus niet getroffen. Deze vallen als ongehuwden in de termen voor eene uitkeering van 20 pCt. der wedde. De Afd. Heemstede van het Nationaal Verbond van Gemeente-Ambtenaren heeft naar aanleiding daarvan verzocht te bevorderen, dat genoemd art. 7 zoodanig wordt aangevuld, dat eene utikeering zooals aan ge- liuwden of weduwnaars met kinderen beneden 16 jaren wordt verstrekt, ook kan worden verleend aan ten kostwinner van een gezin. Wie als kostwinner kan worden beschouwd, zou zij dan voor elk geval door ons College willen laten uitmaken. Het komt ons billijk voor, dat het Reglement in dien geest wordt aangevuld. Ook in art. 5 van het Reglement zijn, betreffende de uitkeering bij overlijden, de kostwinners met gehuwden gelijk gesteld. De Commissie van Overleg voor de Ambtenaren kan zich met eene zoodanige aanvulling geheel ver- eenigen. Door genoemde organisatie is verder gevraagd wij- ziging te brengen in de uitkeering bij verlof wegens ziekte aan tijdelijke ambtenaren. Thans is daaromtrent in art. 9 bepaald, dat het salaris gedurende fen hoogste een maand kan worden uitgekeerd. Dit geldt dus zoowel voor hen, die slechts kort in tijdelijken dienst der gemeente zijn, als voor hen, die reeds geruimen tijd als tijdelijk ambtenaar werkzaam zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 1