55 Wijziging bebouwing terrei- nen aan Javalaan tusschen Borneostraat en Lombokstraat. 20 MEI 1926. Aan den Raad. Door den Directeur der Zaanlandsche Terrein- en Txpl. Maatsch. te Heemstede, den heer C. Turkenburg, te Heemstede, is ontheffing verzocht van het voorschrift van herziening XXXIII van het Uitbreidingsplan voor de gronden gelegen aan de Noord-Westzijde van de Java- laan tusschen de Borneostraat en de Lonibokstraat. Voor dit gedeelte is bepaald, dat hoogstens 2 woningen aan elkander gebouwd mogen worden, die op minstens 2 Meter afstand uit de grenzen van de bouwperceelen moeten worden gesticht. De breedte van het geheele terrein bedraagt ongeveer 70 Meter en nu zou adres- sant in het geheel 3 maal 2 woningen op dit terrein willen bouwen plus een blok van drie woningen op den hoek van de Lombokstraat. Teneinde de bebou- wing aldus te kunnen uitvoeren is door adressant ontheffing gevraagd van genoemd voorschrift. Na overleg met den adviseur, den heer Jos. Th. J. Cuypers, meenen wij geen bezwaar te moeten maken tegen de inwilliging van dit verzoek, aangezien deze hoekbebouwing bij de Lombokstraat dan onmiddellijk aan die straat zal aansluiten en in deze omgeving hierdoor een goed geheel zal worden verkregen. Voor de veiligheid van het verkeer heeft adressant zich bereid verklaard een strookje grond op den hoek van de JavalaanLombokstraat af te staan ter breedte van ongeveer 60 c.M. aan de Javalaan en vandaar gelei- delijk smaller wordende in de Lombokstraat, zoodat het laatste huis van dit genoemde blok van drie wo- ningen haaks tegenover de Javalaan zal gebouwd worden. In verband met het vorenstaande bieden wij U bij- gaand besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 29 April 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 23