57 Bouw volkswoningen bij de Javalaan. 20 MEI 1926. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 28 Juli 1925, no. 64, werden wij gemachtigd over te gaan tot aankoop van een percee! bouwterrein ter grootte van ongeveer 7000 M2 en gelegen ten Zuiden vau de Javalaan. In ons bij dat besluit behoorend voorstel deelden wij reeds mede, dat op dit terreiu ongeveer 60 wo- ningen gebouwd zouden kunnen worden. Het zal U bekend zijn, dat nog steeds behoefte bestaat aan bescheiden volkswoningen, terwijl U bo- vendien in een volgende vergadering voorstellen zullen worden gedaan tot onbewoonbaar verklaring van ver- schillende woningen in de gemeente en de termijn van onbewoonLaarverklaring voor andere woningen reeds werd verlengd, Het is dus zeer gewenscht, dat binnenkort wordt overgegaan tot den bouw van een complex nieuwe woningen, waarvoor bedoeld terrein kan worden gebruikt. De Woningbouwvereeniging „de Haemstede'' is ook thans bereid de exploitatie daarvan op zich te nemen en heeft door den architect Ir. J. Gratama te Amster- dam plannen laten ontwerpen. De bedoeling is te bouwen 58 woonhuizen, 1 winkelhuis en een kantoor- gebouwtje, waarvan de totale stichtingskosten worden geraamd op f 219.000.—Dit bedrag is samengesteld uitbouwkosten totaal f 172.600kosten van den grond f 30.624,—honorarium architect f 3800. salaris opzichter f 3500,— en onvoorziene uitgaven f 8476.—. De uit de stichting van de woningen voortvloeiende lasten zijn te bestrijden uit eene gemiddelde huurvan f4.80 per week. Het is de bedoeling de te bouwen woningen aan genoemde Vereeniging in beheer en exploitatie te geven onder de voorwaarden opgenomen in het raads- besluit van 19 Februari 1926, no. 9 Naar aanleiding van bovenstaande hebben wij de eer U te verzoeken ons voor gemelden bouw een crediet toe te staan, van ten hoogste f 188.376.zijnde de totale stichtingskosten, verminderd met de kosten van den grond, waarvan de betaling inmiddels reeds heeft plaats gehad krachtens het in den aanhef ge- noemde raadsbesluit. Het plan voor den bouw, alsmede voor de exploi- tatie der woningen Iigt voor U ten Raadhuize ter in- zage. Heemstede, 14 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 27