58 Stichting van een woning met bergplaats aan den Glipperweg voor een badmeester. 24 JUNI 1926. Aan den Raad. In Uwe vergadering van 15 April j.l. werd besloten tot uitbreiding van de Algemeene Begraafplaats, als gevolg waarvan de woningen van het z.g. Builenhofje zullen verdwijnen. Een dezer woningen is verhuurd aan den badmeester N.J. S. Westerhoven, die dus ook zijn woning zal moeten ontruimen. Voor het toezicht op de Zwemvijvers en de gere- gelde contrôle ook des nachts op de aldaar in het machinegebouw opgestelde motoren is het noodzake- lijk, dat een der badmeesters blijft wonen in de on- middellijke nabijheid en het nut daarvan is dan ook reeds meerdere malen gebleken. De moeilijkheid is evenwel, dat in deze omgeving geen woningen aan wezig zijn, geschikt voor bewoning door een bad- meester. Nu heeft de gemeente in de onmiddellijke nabijheid van de zwemvijvers de beschikking over een terrein en daarom ligt het in onze bedoeling op dat terrein aan den Glipperweg, aan de Zuidzijde van het bestaande pad toegang gevende tot de wo- ningen die gesloopt zullen worden, eene badmeesters- voning te laten bouwen. Tusschen de te bouwen woning en de bestaande Zwemvijvers is dan nog ruim voldoende terrein gereserveerd voor eventueele uitbreiding van de Zwemvijvers. Het te bouwen huis zal een zeer eenvoudig karakter dragen, terwijl het in onze bedoeling ligt onder de woning een bergplaats te laten maken, bestemd voor het opbergen van ver- schillende materialen van de Zwemvijvers. Een teekening ligt voor U ten Raadhuize ter in- zage- De kosten verbonden aan de stichting van een badmeesterswoning met bergplaats worden geraamd op f 6750. Wij stellen U voor om daartoe een crediet te ver- leenen door vaststelling van bijgaand besluit, waar- mede de Commissie voor Openbare Werken zich kan vereenigen. Heemstede, 6 Juni 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 1