Beschikbaarstelling gelden voor de Nicolaas Beetsschool aan den Voorweg. 5 AUGUSTUS 1926. Aan den Raad. Bii Uw besluit van 15 April 1Q26, no. 40, werden op ons voorstel ten behoeve van het Bestuur der Vereenieing „Bijzondere Protestantsche School te Heemstede" gelden uit de gemeentekas beschikbaar gesteld voor 1 de aanschaffing van leermiddelen 2. de aanschaffing van schoolmeubelen en school- behoeften 3. de aanschaffing van slojdbenoodigdheden 4 de verandering van ramen. Bij datzelfde besluit werd geweigerd de beschik- baarstelling van gelden voor de verharding van het schoolplein Naar aanleiding van'deze we.genng îs genoemd bestuur in beroep gegaan bij Gedeputeerde Staten dezer provincie, welk College bij beslmt van 14 Juli 1926 no. 135, op formeele gronden het geheele raads- besluit heeft vernietigd. Door het Bestuur toch was niet bij de aanvrage om beschikbaarstelling der gelden overgelegd de in art. 73, 3e lid der Lager onderwijs- wet gevorderde verklaring, betreffende het storien van de vereischte waarborgsom, doch deze verklaring was onder latere dagteekening ingezonden. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel, dat deze verklaring bij de aanvrage had moeten zijn overgelegd. Het Bestuur heeft thans onder dagteekemng van 23 luli 1926 aan Uw College eene nieuwe aanvrage om beschikbaarstelling van gelden voor genoemde vier punten ingezonden, onder overlegging van de noodige waarborgverklaring. Evenals reeds eerder besloten îs voor deze doel- einden gelden toe te staan, stellen wij U voor ook thans het verzoek in te willigen. I)e stukken op de aanvrage betrekking hebbende Jiggen voor U ten Raad.iuize ter iuzage. Heemstede, 2 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 37