81 Archiefruimte en Centrale verwarming in het Raadhuis. 5 AUGUSTUS 1926. Aan den Raad. Op de begrooting voor het jaar 19-6 is onder volgnummer 428 der Uitgaven een memoriepost uit- getrokken voor de kosten van archiefkelders en cen- trale verwarming in het Raadhuis. De archiefstukken der gemeente bevinden zich thans voor een zeer groot gedeelte op den zolder van het Raadhuis. het is zeer gewenscht, dat deze stukken waarin de rechten tuscchen de gemeente en derden zijn vastgelegd, kunnen worden opgeborgen in een brandvrije ruimte. Bij de uitwerking der plannen is rekening gehouden met de inrichting der archiefru'inte in andere gemeenten. Ook is daarbij gelet op even- tueele uitbreiding van het Raadhuis, zoodat de thans voorgestelde aanbouw dan ongewijzigd kan blijven en de muren benut kunnen worden. Bovendien wordt door dezen uitbouw meerdere ruimte verkregen voor berging van rijwielen en wordt in het algemeen de uitbreidirig van het Raadhuis minder urgent Door de groote uitbreiding der administratie is eene nieuwe ordenir.g van het archief noodig gebleken, waarvoor in de archiefruimte kasten moeten worden aangeschaftook zullen uitgaven moeten geschieden voor vloerbedekking, gordijnen en eenig meubilair. Nu alle vertrekken van het Raadhuis voortdurend in gebruik zijn, is het zeer gewenscht aaarin eene installatie voor centrale verwarming aan te brengen. De rneeste kachels zijn 20 jaar geleden aangeschaft bij de installatie van het Raadhuis en verschillende daarvan zouden moeten worden vernieuwd, zoodat het gewenscht is ook met centrale verwarming niet langer te wachten. Door het Hoofd van den Dienst van Openbare Werken is een plan met kostenberekening gemaakt, welke stukken voor U ten Raadhuize ter inzage liggen. Volgens dit plan zijn de kosten geraamd als volgt Voor den aanleg der centrale verwarming met ver- warmingskelder op een bedrag van f 12.3U0. voor het maken van archiefruimte f 12.500.— en voor het inrichten van het archief en aan te schaffen meubilair een bedrag van f 1750.derhalve totaal f 26.55U. In verband met het vorenstaande stellen wij Uwen Raad voor het bijgevoegde ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 26 Juli 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 41