Beschikbaarstelling gelden verharding sehoolplein Nicolaas Beetsschool. 5 AUGUSTUS 1926. Aan den Raad. Door het Bestuur der Vereeniging „Bijzondere Protestantsche Sehool te Heemstede" is aan U, op prond van de artikelen 72 en 73 der Lager Onderwijs- wet 1920 bij schrijven van 24 Juli 1926, het verzoek gedaan de benoodigde gelden beschikbaar te stelien voor de verharding van het schooiplein gelegen aan de Oostzijde van de Nicoiaas Beetsschocl aan den Voorweg alhier. Ter toelichting is daarbij aangevoerd dat het Bestuur bedoeld terrein wenscht te bestemmen en te gebruiken voor liet onderricht in de lichamelijke otfening in de open lucht, waartoe het terrein thans onbruikbaar is. Naar aanleiding van dit verzoek vestigen wij Uwe aandacht op Uw besluit van 15 April 1926, no. 40 waarbij voor dit doel, evenals bij Uw besluit van 15 lanuari 1925, no. 1, op de in die besluiten vermeide gronden, gelden werden geweigerd. Eerstgenoemd raadsbesluit is op formeele gronden door Gedeputeerde Staten dezer provincie vernietigd, zooais wij U mede- deelden in ons voorstel omtrent de beschikbaarstellmg van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen enz voor genoemde school. Na het nemen van het raadsbesluit van 15 April 1926 is echter de administratieve jurisprudentie ten opzichte van de beschikbaarstelling van gelden voor schoolterreinen gewijzigd. Immers uit het Komnkh]k Besluit van 18 Juni 1926, opgenomen in het Staatsblad no. 203 van dit jaar blijkt, dat ook al wordt een ter- rein, behoorende bij een op 1 Januari 1921 besfaanae bijzondere school, niet gebruikt voor het onderwijs in lichamelijke oefening, het eerste lid van art. 7_ der Lager Onderwijswet toegepast kan worden, zoodat voor verandering van de inrichting van zoo'n terrem volgens dat artikel gelden kunnen worden aangevraagd. Nu de aanvrage overigens aan de wettelijke bepa- üngen voldoet. meenen wij dat met het oog op ge noemd Koninklijk Besluit de aanvrage kan worden ingewilligd, zoodat wij U voorstellen bijgaand ontwerp- besluit te bekrachtigen. Heemstede, 2 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 43