108 2 DECEMBER 1926. 7e. Reis- en verblijfkosten 8e. Uitgaven in verband met nieuwe scholen 9e. Kosten geschenk bij een jubileum lOe. Kosten verzekering school lle. Bijdrage jeugdcommissie Ned. Bijbelgenoot- schap 12e. Kosten schoolreisjes 13e. Vergoeding diploma bijbelsche geschiedenis 14e. Administratiekosten. Voor de R. K. jongens- en Meisjesschool is de assurantie premie in rekening gebracht, welke niet voor vergoeding in aanmerking komt. Omtrent deze verschillende punten merken wij U het volgende op De uitgaven onder le, 2e, 9e, lOe en 12e kunnen niet worden gerangschikt onder die „ter verzekering van den goeden gang van het onderwijs" en komen dus voor vergoeding niet in aanmerking. Aangezien de vergoeding voor het eerst over 1922 is uitgekeerd, behooren vanzelf uitgaven betrekking hebbende op het jaar 1921 buiten beschouwing te blijven (zie 3e). De kosten van ouderavonden (4e) vallen onder art. 55 en de reis- en verblijfkosten (7e) van het hoofd der school voor bezoek aan sollicitanten onder art. 55n en blijven dus op dien grond buiten de vergoe- ding. Wat punt 7e betreft, is aldus nog beslist bij K.B. van 18 Juni 1926, Stbl. no. 201. Voor kosten van administratieven arbeid bij de inning der schoolgelden (6e) is een bedrag in rekening ge- bracht. Waar echter voor deze inning bij afzonderlijk raadsbesluit eene regeling is getroffen, kan het hier gedeclareerde bedrag niet worden vergoed. Evenmin kan dit o.i. geschieden met de kosten van het volledig herstel der tietsenbergplaafs (5e) van een der scholen, omdat deze uitgaaf niet is onder te bren- gen bij de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven. Met de uitgaven, verband houdende met de stich- ting eener nieuwe school of dienende tot propaganda van het onderwijs aan bepaalde scholen (8e) is dit evenzoo het geval. Voorts hebben wij gemeend buiten beschouwing te moeten laten de assurantiepremie (lOe), omdat bij ver- schillende Koninklijke Besluiten, laatstelijk nog bij K. B. van 18 Juni 1926, Stbl. no. 201, overwogen is, dat de uitgaven wegens verzekering van schoolge- bouwen en schoolmeubelen tegen brandschade, buiten aanmerking moeten blijven bij de vergoeding aange- zien deze uitgaven niet kunnen worden gerangschikt onder de kosten, bedoeld in art. 101, 5e lid.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 16