Begrootingen voor 1927. 9 DECEMBER 1926, RAPPORT VAN DE FINANCIEELE COMMISSIE. Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat onze Commissie in hare vergadering van 23 dezer heeft behandeld de ontwerp-gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1927, benevens de ontwerp-begrootingen voor 1927 voor het Burgerlijk Armbestuur, het üas- bedrijf, het Duinwaterbedrijf, het Electriciteitsbedrijf, het Orondbedrijf, den Reinigingsdienst en het Bedrijf voor Openbare Werken. Deze behandeling geeft de Commissie aanleiding tot onderstaande opmerkingen en vragen, welke daarbij omtrent verschillende posten zijn gerezen. Burgerlijk Armbestuur. In deze begrooting wordt een bedrag uitgetrokken om bij wijze van proef een regelmatige controle op de ondersteunden in te stellen. Met eene zoodanige controle kan de Commissie zich volkomen vereenigen, doch zij zou gaarne medegedeeld zien, op welke wijze die controle zal worden uitgeoefend. Reinigingsdienst, ln de begrooting voor dezen dienst wordt voorge- steld een proef te nemen met Auto-tractie. De Com- missie vraagt zich echter af, of deze in de praktijk niet duurder zal blijken te zijn dan paarden en wa- gens en zal daarover gaarne worden ingelicht. Oemeentebegfooting. Gewone dienst Uitgaveti Volgno. 17?. Het is de Commissie opgevalleit, iiummer nog wordt uitgetrokken dat bij dit volg- de volle rente van ANTWOORD VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS. Aan den Raad. Naar aanleiding van nevenstaand rapport, door de Financieele Commissie uitgebracht omtrent de ontwerp- begrootingen voor het jaar 1927, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen de twee 5^ pCt. en van de 7 pCt. geldleening, ter- Wij! reeds tot conversie dier leeningen besloten is. Burgerlijk Armbestuur Deze post „Controle op de bedeelden" is doorhet Burgerlijk Armbestuur op de begrooting gebracht, nadat daarover door Burgemeester en Wethouders overleg is gepleegd. De bedoeling is, het Armbestuur door legelmatig contact met de ondersteunden op de hoogte te stellen en te houden omtrent den algemee- nen toestand van de gezinnen, welke steun behoeven of ontvangen en tevens na te laten gaan, of de ver- strekte steun op de juiste wijze wordt besteed. De leden van het Armbestuur kunnen niet zelf die con- trole op zich nenren. Hierom zou voor dit maatschap- pelijk werk voor een jaar op proef eene vrouwelijke hulp worden aangenomen. Reinigingsdienst. Uit een ingesteld onderzoek was gebleken, dat bij de afstanden, welke in onze gemeente moeten worden afgelegd, autotractie zooals wij ons die voorstellen voor den Reinigingsdienst in te voeren, niet duurder zal zijn dan het gebruik van paarden en wagens. Bovendien meenen wij, dat thans het juiste moment aangebroken is voor de invoering van autotractie, omdat het ariders noodig zal zijn, dat rneer paarden en nog een wageri worden aangeschaft. Tengevolge daarvan zou dan bovendien de pa'ardenstal moeten worden uitgebreid. Het is echter niet de bedoeling de nog bruikbare paarden nu al op te ruimen. Volgno, 177. Volgens de bepalingen vatl de gemeentewet behoö- ren op de gemeentebegrooting o.in. te worden uitge- trokken de renten en aflossingen van de door de gemeente aangegane geldleeningen. Nu is weliswaar

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 19