114 Begrootingen voor 1927. 9 DECEMBER 1926. Gewone dienst Ontvangsfen. Volgnos. 6, 10, 13, 19, 20, 36, 75 en 76. Bij verschillende posten in uitgaaf heeft, wegens toename van de bevolking der gemeente, eene hoo- gere raming plaats. De Commissie acht het niet lo- gisch, dat dan ook in de ontvangsten bij verschillende posten geen hoogere raming is geschied voor zoover de over 1925 werkelijk ontvangen bedragen daartoe aanleiding zouden geven. De Commissie verwijst daarvoor naar de genoemde volgnummers. Speciaal bij de volgnos. 75 en 76 acht de Commissie het vreemd, dat de daar tegenover staande ui'gaven hooger worden geraamd dan over 1925, terwijl de inkomsten niet hooger worden uitgetrokken, hoewel het resultaat van 1925 daartoe wel aanleidiug zou geven. Kapitaaldienst. Volgno, 443. De Commissie is van meening, dat de hier bedoelde spoorwegovergang breed genoeg is voor het verkeer daar ter plaatse, terwijl met eene verbreeding van dien overgang toch niet opgeheven zou worden de hinder, welken men van het rangeeren der treineu aldaar on- dervindt. Zij zou deze post daarom van de begrooting afgevoerd willen zien, mede omdat nog zooveel me- morieposten van een vorig jaar op de begrooting voorkomen, waarvan de uitvoering nog niet heeft plaats gehad. Volgno. 444. Ook de hier bedoelde verbetering acht de Commis- sie overbodig, zoodat zij adviseert ook dezen post van de begrooting af te voeren. Heemstede, 24 November 1926. De Financieele Commissie: C. W. BREED, Voorzitfer. J. DE BREUK C. TROMP Leden- Gewone dienst Ontvangsten. Volgnos. 6, 10, 13, 19, 20, 36, 75 en 76. In het algemeen zijn de ontvangsten op de hier door de Commissie genoemde posten zeer wisselvallig en dus niet met absolute juistheid te ramen. In der- gelijke gevallen zijn wij van meening, dat een be- hoorlijk financieel beleid eischt, dat de raming niet mag worden verhoogd, indien niet voldoende zeker- heid bestaat, dat die hoogere bedragen ook zullen worden ontvangen. Omtrent de raming bij de volgnos. 75 en 76 ves- tigen \a ij er de aandacht op, dat de opbrengst van het retri-butiegeld afhankelijk is van verschillende fac- toren, als het juiste aantal leerlingen en het inkomen waarnaar de belanghebbenden zulien worden aange- slagen, welke bij het opmaken van de begrooîing nog met bekend zijn, zoodat eene raming niet met iuist- heid valt te maken. Kapitaaldienst. Volgno. 443. Het uittrekken van memorieposfen op de begrooting behoeft niet steeds mede te brengen, dat de uitvoering hiervan direct ter hand wordt genomen. Bovendien hangt die uitvoering veelal af van verschillende om- standigheden, waarmede rekening gehouden moet worden, zooals het verkrijgen van overeenstemming met eigenaren van terreinen. De totstandkoming van de door ons bedoelde ver- breedmg van den spoorwegovergang in de Pijlslaan achten wij wel gewenscht, vooral nu door de eiectri- catie van de spoorlijn Rotterdam—Amsterdam te verwachten is, dat deze overweg nog vaker dan thans gesloten zal zijn. Voor voetgangers zal daarom fcch naar eene op- lossing gezocht moeten worden, wat niet mogelijk is indien niet tevens de overweg zelf wordt verbreed. Volgno. 444. Den huidigen toestand bij de Blauwe Brug achfen wij uit een oogpunt van welstand, niet passend bij dit mooie punt der gemeente, zoodat wij behoud van dezen post noodig blijven oordeelen. Heemstede, 29 November 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 21