Uitbreiding haven bij het Heemsteedsche Kanaal. 9 DECEMBER 1926. Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 16 Februari 1922 werd besloten over te gaan tot het maken van een loswal aan de Haven bij het Heemsteedsche Kanaal langs de Havenstraat op dezelfde wijze als de bestaande loswal langs het Heemsteedsche Kanaal. Deze uitbrei- ding kwam in 1923 gereed. In een besfaande behoefte werd hierdoor toen voorzien, maar reeds vrij spoedig bleek de ruimte voor het lossen van verschillende schepen nog niet voldoende. ln verband daarmede hebben wij gemeend bij Uwe Vergadering te moeten komen met een voorstel tot uitbreiding van de losplaats, zooals de bestaande langs de Noordzijde van de Haven. Onze bedoeling is den loswal door te trekken langs de Westzijde van de Haven grenzende aan de Heemsteedsche Dreef en dezen verder gedeeltelijk door te trekken Iangs de Zuidzijde, waardoor eene verlenging met ongeveer 170 Meter der loskade tot stand komt. De kosten dezer uitbreiding worden geraamd op rond f 45.0C0.waaronder is begrepen een bedrag van f 8000.voor het maken van bestratingen. In deze raming is voorts begrepen een som van ruim f 12.000.voor arbeidsloon, welk bedrag in hoofd- zaak kan worden verwerkt door ongeschoolde werk- krachten, waardoor aan de werkverruiming bij de stijgende werkloosheid uitbreiding kan worden gege- ven. Het ligt in onze bedoeling bij aanneming van ons voorstel door Uwe Vergadering zoo spoedig mogelijk met de uitvoering der werkzaamheden te begirrnen. De Commissie voor Openbare Werken kan zich met dit voorstel geheel vereenigen. Wij zijn van oordeel, dat het belang der gemeente bij de uitbreiding van den loswal voldoende opweegt tegen dit financieel offer en stellen U derhalve voor ons het voor de uitvoering benoodigde crediet te verleenen. Het plan Iigt voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 6 December 1926. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1926 | | pagina 24