Verbetering Rijksweg HaarlemBennebroek. De Secretaris, A. A. SWOLFS 27 JANUARI 1927 Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 25 Februari IQ26 werd besloten over het jaar 1Q26 aan ons een crediet te verleenen van f 30.006.voor aankoop van weg strooken langs den Heerenweg ten behoeve van den aanleg van voetpaden zoo mogelijk ter breedte vair 4 Meter, alsmede voor de uitvoering van deze verbe- tering en de daarmede in verband staande werken. De bedoelde verbetering is bijna geheel tot stand gekomen vanaf het Westerhoutpark aan het begin dezer gemeente tot aan de Van Oldenbarneveltlaan, over welk gedeelte ook de asfaltverharding door het Rijk is aangelegd. Wij zijn er in geslaagd met medewerking van ver- schillende eigenaren de beschikking te verkrijgen over enkele wegstrooken, waarvoor ook nog op enkele andere plaatsen de gewenschte verbetering kon wor- den uitgevoerd. Het ligt in onze bedoeling in 1Q27 met de regel matige uitvoering van deze werkzaamheden door te gaan. Allereerst komt thans voor uitvoering in aan- merking aanleg van voetpaden langs de nartekamp, huize te Manpad tot huize de Cronjer, ter lengte van ongeveer 1260 Meter. Wij stellen er prijs op, hier met de uitvoering te beginnen in verband met het feit, dat het in de be- doeling ligt van het Rijk dit g^deelte van den Rijks- straatweg dit jaar te asfalteeren. Verder ligt het in ons voornemen dit jaar over te gaan tot het maken van voetpaden zooveel mogelijk aan beide zijden van den Heerenweg vanaf de Kerk- laan tot de Koediefslaan, ter lengte van ongeveer 750 Meter. Voorts adviseeren wij tot uitvoering van de volgende rioleeringswerken het maken van een liool vanaf de Oude Posthuisstraat tot de Koediefslaan ter lengte van plm. 500 Meter, een riool vanaf den Konijnsberg tot de sloot onmiddellijk nabij de Man- padslaan ter lengte van phn. 500 Meter en een riool vanaf de Van Merlenlaan tot de Kerklaan ter lengte van plm. 430 Meter. Met inbegrip van aankoop van grond worden de kosten voor 1Q27 geraamd op f 34.000 Wij verzoeken Uwe Vergadering ons daarvoor een crediet te verleenen en kunnen mededeelen, dat de Commissie voor Openbare Werken zich met dit voor- stel kan vereenigen. De stukken, welke hierop betrekking hebben, liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 13 Januari 1Q27. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 15