2 Overplaatsing noodwoningen. 27 JANUARI1927 Aan den Raad. Bij Uw besluit van 23 Sepfember 1926, no. 85, verleende U ons rr.achbging over te gaan tot over- plaatsing van twee dubbele noodwoningen staande bij het Res Novapkin en een dubbele noodwoning staande bij het Bullenhofje naar een daarvoor in te richten terrein aan het einde van de Molenwerfslaan. Voor de stichting van eerstbedoelde twee dubbele noodwoningen werd eene bijdrage uit 's Rijks kas ontvangen. Een gevolg van aanvaarding dezer bijdrage is geweest, dat 9/10 van het voordeelig saldo der exploitatie in 's Rijks kas moest worden gestort. Omdat aan de overplaatsing niet onbelangrijke uit- gaven verbonden zijn, hebben wij ons gewend tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid om te vernemen of na de overplaatsing de gemeente ont- heven kan worden van de storting van bedoeld 9/10 van het voordeelig saldo en eveneens van de ver- plichting om bij lateren verkoop van de woningen een evenredig deel van de opbrengst in 's Rijks kas te storten, omdat de verplaatsingskosten belangrijk meer zijn dan de waarde der woningen, indien die ru verkocht zouden worden. Wij hebben daarop het antwoord ontvangen, dat de Minister zich in beginsel met de verplaatsing kan vereenigen, met dien verstande, dat hij bereid is te bevorderen, dat de bewonings- termijn die op 1 Februari 1927 eindigt op ons verzoek, opnieuw, telkens met een ,aar wordt verlengd zoolang als de toestand van de woningen, na ver- plaatsing, dat toelaat. Na verplaatsing wordt de ge- bruiksduur op 7 8 jaar geschat. Wat de kosten van verplaatsing betreft is de Minister bereid toe te staan, dat rente en aflossing daarvoor bij de vaststelling van het saldo in aanmerking worden genomen. Van de verplichting om van een da-rna overblijvend batig saldo 9/10 aan het Rijk uit te keertn, kon ech- ter geen ontheffing worden verleend, evenmin als van de verplichting tot uitkeering van 's Rijks aandeel bij lateren verkoop van de woningen.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 3