97 Ontheffing van de voorschrif- ten van art. 15ter der Bouw- en Woningverordening. 28 JULI 1927 Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de heer J. M. C. Doorman, te Amsterdam, heeft verzocht op een terrein aan den Bronsteeweg, hoek Adriaan Pauwlaan, te mogen bouwen 2 woonhuizen. Volgens den staat behoorende bij artikel 15ter der Bouw- en Woningverordening moet de afstand van den voorgevel tot den Bronsteeweg ten minste be- dragen 8 Meter. Bij den bouw der woningen, zooals deze is aan- gevraagd zal die afstand inderdaad acht Meter bedra- gen, behalve bij de erkers, waar die afstand zal zijn 7 M. en 7.40 M. Daar tegen het bouwen van de erkers op geringeren afstand van den Bronsteeweg dan art. 15ter der Bouw- en Woningverordening toelaat, naar de meening van den welstandsadviseur Ir. Jos. Th. J. Cuypers, uit aesthetisch oogpunt geene bezwaren bestaan, zouden wij geen bezwaar hebben de gewenschte vrijstelling te verleenen. Ter voorkoming, dat door hoog opgaande beplan- ting in de voortuinen het uitzicht, vooral bij het hoek- perceel wordt belemmerd, meenen wij dat aan boven- vermelde ontheffing de voorwaarde behoort te worden verbonden, dat de afscheiding in de beplanting tusschen de gevels der te bouwen woningen aan den Bronstee- weg en de Adriaan Pauwlaan moeten blijven beneden eene hoogte van 1.25 M. boven de kruin van die wegen. Deze voorwaarde is in het bijgevoegde ont- werp-besluit opgenomen en belanghebbende kan daar- mede accoord gaan. Heemstede, 26 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 39