83 hftfl 28 JULI 1927 De liggende afvoerleidingen moefen len minsfe 0 125 M. wijd zijn en, indien deze in of onder een houwwerk gemaakt worden, van in- en uitwendig geasphalteerde gegoten ijzeren socketbuizen, met een minimum wanddikte van 9 m.M., vervaardigd zijn. De val- of standpijpen van privaten moeten ten minsie 0.10 M. wijd zijn. Zij moeten bestaan uit in- en uitwendig geasphalteerde gegoten ijzeren socket- buizen, met een minimum wanddikte van 6 m.M. of uit lood wegende ten minste 30 K.O. per M2. Deze val of standpijpen moeten Iucht- en waferdicht worden aangesloten aan een zinken pijp, zwaar ten minsfe 5.74 K.G. per M2. en wijd minstens 5 c.M. reikende vanaf het privaat tot 0.50 M. boven het dak en voorzien van een ventiiatiekap. Artikel 54ter. Ten behoeve van het onfruimen van versfoppingen moet in de gegoten ijzeren grondleidingen nabij het punt van aansluiting van een valpijp aan een grond- leiding en nabij het aansluitingspunt van twee grond- leidirigen een onfruimingssfuk worden geplaatst. De dichting van de sockefs voor de gegoten ijzeren grondleidingen moet geschieden met gesmolten lood, dat, na bekoeling, moet worden aangedreven. Aan de dichting moet voorafgaan een gedeeltelijke vulling van de sockets met schiemansgaren, hetwelk moet worden aangedreven, zoodat het dichtingsmateriaal niet in de buis kan doordringen. Na artikel 55, onder Afdeeling XI, wordf ingevoegd het volgende artikel luidende Artikel 55bis In elk vertrek moet, indien zulks in verband met de Iigging der woning door Burgemeester en Wet- houders noodig wordt geacht, te hunnen genoegen ten minste één der ramen zoodanig zijn ingericht, dat daaraan op doelmatige wijze eene gaasbescherming tegen het binnendringen van muggen kan worden aangebracht. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 28 Juli 1927. De Secretaris, De Voorzitter, w ffcJl) H iiium 1. 11 {'\9

Raadsnotulen Heemstede | 1927 | | pagina 8