37 Gas-, Duinwater- en Electriciteitsverordening. 26 APRIL 1928 Aan den Raad. Zooals U bekend is, bestaan er momenteel drie verordeningen waarin geregeld zijn de voorwaarden voor de levering van gas, duinwater en electricitett. Komt het eenerzijds voor, dat in de drie verordenin- gen verschillende bepalingen van dezelfde strekking zijn opgenomen, anderzijds is gebleken, dat deze ver- ordeningen in enkele opzichten aanvulling behoefden. Overwogen is daarom de drie verordeningen in één verordening te verwerken. Het is gebleken, dat dit zonder bezwaar kan geschieden en dat deze daardoor meer overzichtelijk wordt. Het samenstellen van een ontwerp voor deze verordening is tevens benut om enkele wijzigingen en aanvullingen aan te brengen, welke in de praktijk noodig of gewenscht zijn ge- bleken. Zoo is nieuw ingevoegd de laatste alinea van arti- kel 3 inzake de plaatsing van tusschenmeters, alsmede het laatste lid van artikel 4 inzake het verleenen van toegang aan het personeel van de bedrijven tot den dienstaanleg en de meters. Eveneens is nieuw ingevoegd artikel 5 betreffende de plaatsing van brandkranen op particulier terrein en liet 7e lid en 9e lid van artikel 10. Voorts is in de praktijk gebleken, dat bij overtreding van de voorschriften inzake den aanleg van binnenlei- dingen niet steeds de eigenlijke overtreder kon worden beboet. Itnmers, in de bestaande verordeningen wordt de eigenaar van het perceel aansprakelijk gesteld, terwijl degene, die met den aanleg der binnenleiding belast is, in voorkomende gevallen de overtreding der voorschriften pleegt. Het wordt daarom wenschelijk geoordeeld, daarin te voorzien door de voorgestelde redactie van art. 12, 3e lid. Ook heeft de praktijk uitgemaakt, dat de omschrij- ving, wat verstaan wordt onder den muntmeteraanleg wijzi'ging behoeft. Daarin zijn thans (zie art. 15, 5e lid) opgenomen een tweetal eenvoudige verlichtingsorna- menten, waartegenover vervallen is een harplamp en een éénledige wand-arm.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 19