37 26 APRIL 1928 Art. 5. Brandkranen. 1. Ieder, die den aanleg verlangt van een of meer extra brandkranen, kan zulks op een schriftelijk verzoek aan de Directie aanvragen. De aanleg geschiedt voor rekening van den aanvrager. 2. Tenzij het water voor deze kranen reeds over een watermeter wordt geleverd, moeten voor zoover de Directie dit noodig oordeelt, de brandkranen en bijbe- hoorende afsluiters vanwege de Directie worden verzegeld en mogen zij door den aanvrager alleen worden geopend in geval van brand. 3. Wanneer het zegel om welke reden ook verbroken of beschadigd is, moet hiervan binnen 24 uur aan de Directie kennis worden gegeven. 4. De Directie bepaalt het bedrag, dat de verbruiker verschuldigd is wegens waterverbruik over de ontzegelde brandkraan. 5. Het is ten strengste verboden het zegel te verbreken, behalve in geval van brand. 6. Het beproeven van de brandkranen en het spuien der bijbehoorende leidingen geschiedt uitsluitend vanwege de Directie voor rekening van den aanvrager. Art. 6. Meteropname. 1. De opname van de meters geschiedt in den regel eens per twee maanden, doch kan zoo de Directie zulks noodig oordeelt, meerdere of mindere malen geschieden. 2. De aanwijzing van de meters wordt aangeteekend op een daarvoor bestemde kaart, welke zich moet be~ vinden bij een der meters onder het bereik van de met de meteropname belaste beambten. 3. Twijfelt de verbruiker aan de juistheid van de aan- wijzing van een meter, dan kan hij tegen betaling van de kosten van vervanging een anderen meter krijgen. Van deze betaling is hij vrijgesteld, indien na onderzoek, van- wege de Directie, blijkt, dat de afwijking in de meteraan- wijzing bij normale belasting van den meter, meer dan 4 bedraagt. 4. Wanneer bij de opname van de meteraanwijzing blijkt, dat een meter niet of niet nauwkeurig heeft aange- wezen, wordt voor de in het betreffende tijdvak verbruikte hoeveelheid gas, duinwater of electriciteit als maatstaf naar keuze der Directie aangenomen: öf het verbruik in hetzelfde tijdvak in het vorig jaar, öf het gemiddelde van het verbruik in het voorafgaande en het volgende tijdvak. Mocht geen dezer wijzen van berekening kunnen

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 24