37 26 APRIL 1928 geëischt, wanneer door het afsluiten en weder-openen van den toevoer of door een gebrek aan den dienstaanleg of meters, schade aan eenig particulier eigendom wordt toegebracht. 3. De Gemeente is evenmin tot eenigerlei schadever- goeding gehouden, wanneer door de levering van gas, duinwater of electriciteit eenige schade of hinder mocht ontstaan. Art. 10. Aanlegkosten dienstaanleg. 1. De aanlegkosten van den dienstaanleg voor gas en electriciteit tot 1 Meter binnen den gevel van het perceel, of wanneer de levering over een erf wordt verlangd, tot één Meter over de grens van het erf, in beide gevallen tot een maximum-lengte van 12 Meter, gemeten vanuit het hart van den weg, ongeacht waar de hoofdleiding is ge- legen. met alle bijbehoorende toestellen, zijn voor rekening der Gemeente. 2. Wanneer de dienstaanleg langer is dan de hiervoren bedoelde, worden de kosten voor dat langere gedeelte aan den aanvrager in rekening gebracht. 3. De kosten van timmer-, breek-, metsel- en verfwerk blijven voor rekening van den aanvrager, evenals even- tueel benoodigde bijzondere voorzieningen, b.v. bij het leggen van de leiding door of over slooten en grachten. 4. De dienstaanleg blijft het eigendom der Gemeente, ook al is deze geheel of gedeeltelijk voor rekening van den aanvrager gelegd. 5. Verplaatsing van den dienstaanleg met bijbehoo- rende toestellen op verzoek van den verbruiker geschiedt door de gemeente op kosten van den verbruiker. 6. Wanneer de levering voor tijdelijke doeleinden, zoo- als b.v. illuminatiën, kramen, tenten, enz. verlangd wordt, komen alle kosten van het aanleggen en wegnemen van den dienstaanleg, meters, enz. ten laste van den aan- vrager. 7. Wanneer de aansluiting geschiedt door middel van een aftakgeleiding vanuit het naburige perceel, wordt de helft van de kosten van aansluiting van dit naburige per- ceel aan den aanvrager in rekening gebracht, welke daar- na door de Gemeente aan den oorspronkelijken aanvrager of bewoner van het naburige perceel worden vergoea. 8. De benoodigde dienstaanleg voor duinwater tot aan den meter, met inbegrip van de stopkraan en het plaatsen van den meter, geschiedt uitsluitend door het Duinwater- bedrijf en komt geheel voor rekening van den aanvrager. De dienstaanleg blijft echter het eigendom der Gemeente en wordt door haar onderhouden. 9. De kosten voor meerdere lengte dienstaanleg voor

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 26