39 26 April 1928. 4 van de benoodigde vergunningen, moet met de gas- levering een aanvang worden gemaakt. Van het tijdstip van aanvang der levering zal een door beide partijen gewaarmerkte aanteekening worden gesteld op deze overeenkomst in duplo. De Gemeente Heemstede verbindt zich het aan de Gemeente Aalsmeer te leveren gas zooveel mogelijk te doen overeenkomen met wat zij aan hare eigen in- gezetenen levert. Wanneer de Gemeente Heemstede in gebreke blijft gas te leveren zonder dat zij door overmacht hierin verhinderd wordt, dan vervalt zij in eene boete van f 25.— voor het eerste en van f 10,— boete voorelk volgend uur. Onder overmacht is hier o.a. te verstaan: brand, oorlog, oorlogsgevaar, stakingen door- of gebrek aan het noodige personeel, storingen en defecten aan ovens, toestellen en leidingen, gemis aan steenkolen tengevolge van stakingen, alsmede het ingrijpen van hoogere be- sturen. De Gemeente Heemstede zal in geen enkel opzicht verplicht zijn tot vergoeding van schade, welke voor de Gemeente Aalsmeer of voor derden uit eene tijde- lijke vermindering of storing van gaslevering door eenige oorzaak als bovenbedoeld mocht voortvloeien. Gebrek aan personeel, storingen of defecten aan ovens, toestellen of leidingen of gemis aan steenkolen door stakingen, zullen niet als overmacht aangevoerd kunnen worden, wanneer zij het gevolg zijn van na- latigheid van de zijde van de Gemeente Heemstede of voortspruiten uit het ontbreken van normale reserven. Indien partijen van gevoelen verschillen over de vraag of de in de vorige alinea bedoelde omstandig- heden als overmacht aangevoerd kunnen worden kan door partijen de beslissing van de in het laatste artikel der overeenkomst bedoelde scheidslieden worden in- geroepen. Wanneer een storing niet onverwacht optreedt geeft de Gemeente Heemstede daarvan zoo spoedig mogelijk kennis aan de Gemeente Aalsmeer.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 46