39 26 April 1928. 11 ten kantore der Gasfabriek te Heemstede en wel in de eerste maand op ieder kalenderkwartaal volgende, alzoo voor het eerste, tweede, derde en vierde kwartaal, resp. in de maanden April, Juni, October en Januari. Artikel 9. Na afloop van den tijd in art. 8 bepaald is de Gemeente Aalsmeer bevoegd, behoudens nadere over- eenkomst met de Gemeente Heemstede, den duur dezer overeenkomst met vijf jaren en zoo vervolgens van vijf tot vijf jaren te verlengen. De beslissing over de eventueele verlenging van deze overeenkomst moet minstens vijf jaren voor het einde van den termijn in art. 8 bedoeld plaats vinden. Verlangt de Gemeente Aalsmeer deze verlenging niet dan is zij verplicht het buizennet, de dienstleidin- gen, de gasleidingen, eventueeie gashouders, gasmeters, andere installaties, kortom al wat tot de gasexploitatie behoort en in eigendom van de Gemeente Heemstede, binnen de Gemeente Aalsmeer zich bevindt, tegen taxatiewaarde over te nemen. Artikel 10. De taxatie, bedoeld in art. 9, geschiedt door drie deskundigen, te benoemen als in art. 12 omschreven. Als basis van de taxatie zal gelden de waarde welke aan de installatie moet worden toegekend uit het stand- punt van een goed fabrikant ten opzichte van de doel- matigheid, welke het geheel voor een gasbedrijf te Aalsmeer bezit en de toestand, waarin een en ander verkeert; winstderving van de Gemeente Heemstede, als gevolg van het ophouden van de overeenkomst, mag niet in aanmerking worden genomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 53