40 26 APRIL 1928 Het aantal Bestuursleden is zoodanig gewijzigd, dat dit ten minste 5 en ten hoogste 8 bedraagt. De be- doeling is n 1. den Raad van Commissarissen te laten vervallen en de leden hiervan aan het Bestuur toe te voecen. In de plaats van den Raad van Commissaris- sen °zal dan uit het Bestuur eene Financieele Com- missie worden benoemd voor de voorbereiding van de te behandelen financieele aangelegenheden. Bezoldiging van Bestuursleden en Ambtenaren en meer aangîlegenheden van internen aard zullen aan onze goedkeuring onderworpen zijn. |n het algemeen wordt dus de bevoegdheid van ons College ten opzichte van de Vereeniging uitgebreid. Het komt ons voor, dat de overname van het volle aandeelenkapitaal der Vereeniging te minder bezwaar- lijk is, omdat daartegenover toch staat, dat te zijner tijd, na aflossing van alle op den bouw der woningen rustende schulden, bij behoorlijk onderhoud een waar- devol complex zal zijn overgebleven. Wij zouden U dan ook willen voorstellen te be- sluiten, de aandeelen geheel of gedeeltelijk over te nemen het zal daardoor voor het Bestuur minder moeilijk worden tot verhuring over te gaan dan wan- neer het waarborgkapitaal na teruggave het mimmum bedrag zou bereiken. Bovendien zal de risico, dat door de gemeente financieele hulp zal moeten worden verleend, geringer worden. Op 31 December 1927 bedroeg het aandeelenkapi- taal nog f 5900.— Verder deelen wij U mede, dat ook het Bestuur van de Woningbouwvereeniging „de Haemstede overname van het aandeelenkapitaal door de gemeente zou wenschen. Door deze Vereeniging is wel steeds vastgehouden aan de statuten, zoodat bij vertrek van huurders, die tevens aar.deelhouders waren, het aan- deel niet werd uitbetaald. Maar hier is ook van de huurders het nemen van een aandeel niet gevorderd, zoodat deze feitelijk door huurders en niet-huurders vrijwillig genomen zijn. Bij raadsbesluit van 29 October 1920, no. 90, is onder voorwaarde 17 bepaald, dat het volgestorte aandeelenkapitaal ten minste f 2200. moest bedragen vöör de aanbesteding der woningen mocht plaats hebben Aan deze voorwaarde is voldaan en op de balans per 31 December 1927 komt het aandeelen- kapitaal voor tot een bedrag van f 2400. Ook hier geldt, dat als bij overname van de aan deelen, de waarborg voor de gemeente vervalt, deze moet kunnen treden in alle rechten van de Vereeniging voor zoover dit niet reeds voortvloeit uit het bezit van

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 57