57 Aansluiting aan de rioleering. 21 JUNI 1928 Aan den Raad. Krachtens art. 4 van de verordening van 7 Maart 1907, gewijzigd bij raadsbesluit van 24 Januari 1924, no. 5, betreffende aansluiting aan de rioleering, zullen, voor zoover de buisleiding in den openbaren weg komt, alle werkzaamheden van aanleg en onderhoud door of vanwege het Gemeentebestuur worden uitge- voerd. Voor de berekening van den kostenden prijs wordt dan het gemeenteriool, afgezien van de juiste ligging, geacht te zijn gelegen in het midden van den weg. Deze regeling levert bpzwaren op zoowel voor de aanvragers als voor de administratie. De aanvragers toch weten niet van tevoren, welke kosten verschuldigd zullen zijn, terwijl de administra- tie vele malen moeilijk'neden ondervindt met de invor- dering der verschuldigde kosten, tengevolge van faillissement, overgang van eigendom enz. Aan het eerste bezwaar kan worden tegemoet ge- komen door het heffen van een vast bedrag per aan- siuiting en aan het tweede bezwaar door het invor- deren van het verschuldigde bij het verzoek om aan- sluiting, dus vöör het verrichten der werkzaamheden. Bij de bepaling van het bedrag dient echter reke- ning te worden gehouden met de wijdte der te ge- bruiken 'ouizen. Uit de in 1927 gemaakte kosten voor rioolaanslui- ting blijkt, dat kan worden volstaan met het vorderen per aansluiting van een bedrag van f20.— bij gebruik van buizen van 12 c.M. doorsnede binnenwerks en van f 22.bij gebruik van buizen van 15 c.M. door- snede binnenwerks. Op grond van een en ander stellen wij U voor de boven aangegeven regeling tot stand te brengen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 13 Juni 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 3