26 Juli 1928. 12 in den tijd tusschen 6 uur des morgens en lOuurdes avonds en 48 uren per week. Onder deze 8 uren zijn de schafttijden niet begrepen. (3). De in het vorige lid bedoelde werktijd kan echter gedurende één of enkele werkdagen van de week of gedurende alle werkdagen van een aantal weken op ten hoogste 9 uur worden gesteld, mits het getal van 8 uren per werkdag gemiddeld over het kalenderjaar en het getal van 51 uren in eene week (buiten den Zondag) niet worde overschreden. (4). Waar 't geldt wacht- of waakdiensten, kan de gewone werktijd gedurende het geheele jaar op ten hoogste 12 uren per werkdag woiden gesteld, schaft- tijden inbegrepen. (5). Behalve waar in dit reglement of in de bijzon- dere voorschriften anders is bepaald, wordt de nacht gerekend van 10 uur des avonds tot 6 uur des mor- gens en worden de Zondag en de in het eerste lid van art. 20 met name genoemde feestdagen gerekend van 12 uur 's nachts tot 12 uur 's nachts. Art. 15. Wanneer de aard der te verrichten werkzaamheden medebrengt, dat werkzaamheden geregeld buiten de in het tweede lid van art. 14 genoemde uren of wel op ongeregelde tijden moeten worden verricht, kan den werkman, in afwijking van het bepaalde bij art. 14, in de bijzondere voorschriften de verplichting worden opgelegd volgens één of meer der in het volgende artikel of in art. 18 genoemde regelingen te werken. Art. 16. De in het vorige artikel bedoelde regelingen zijn: a. geregeld, hetzij afwisselend des daags en des nachts, hetzij alleen des nachts te werken;

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 22