67 Credietverleening voor aanschaffing autobanden. 26 JULI 1928 Aan den Raad. Zooals Uwen Raad bekend is, werd op de begroo- ting voor den Gemeente Reinigingsdienst voor het dienstjaar 1928 een bedrag van f 500 uitgetrokken voor aanschaffing van nieuwe acliterbanden voor den sproeiwagen. Deze prijs was gebaseerd op den aan- koop van harde Dunlopbanden. Nader is ons echter gebleken, dat Overman Cushion persbanden verre de voorkeur verdienen boven de bedoelde harde Dunlopbanden, oindat deze veel soe- peler zijn en bovendien een langeren levensduur heb- ben, terwijl dit ook voor de wegen meer aanbeveling verdient. Hoewel in het algemeen voor de wegen Iuchtban- den aanbevelenswaardiger zijn te achten dan persban- den, vervalt dit verschil voor den sproeiwagen vrijwel, aangezien hiermede nog een ander doel moet worden bereikt. De bedoelde Cushion persbanden zijn meer bedrijfs- zeker, temeer waar het kan voorkomen, dat in den winter de wagen voorzien wordt van een sneeuwploeg. In dit geval wordt de belasting vöör, zoo groot, dat dit practisch vôor luchtbanden niet toelaatbaar is. Aangezien de voorbanden ook reeds zeer zijn af- gesleten, wil het ons gewenscht voorkomen, ook deze thans door nieuwe Cushion banden te vervangen. De kosten aan een en ander verbonden bedragen ongeveer f 1557. ln verband met het vorenstaande, waarmede de Commissie van Openbare Werken zich geheel kan vereenigen, stellen wij U voor, ons College het meer- dere crediet van ongeveer f 1050.te verleenen voor de aanschaffing van deze banden, waartoe wij U bijgaand besluit ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 11 Juli 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. VAN DOORN. De Secreta-ris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 65