68 Beschikking gelden Woningbouwfonds. 26 JULI 1928 Aan den Raad. In het begin van 1Q26 is door den heer Th. Grandjean, kapper, alhler, met onze toestemming de woning Raadhuisstraat 34 in gebruik genomen als kapperszaak en derhalve aan de woningmarkt onttrokken. Aan die toestemming werd door ons de voorwaarde verbou- den, dat een bedrag van f 1C0.— tijdcdijk zou worden gestort in het Woningbouwfonds dezer gemeente, welk bedrag zou worden terugbetaald, zoodra het perceel weder a!s woning zou voldoen aan de bepa- lingen der bouw- en woningverordening. Door Grandjean voornoemd wordt terugbetaling verzocht van het gestorte bedrag omdat de kappers- zaak is verplaatst en het perceel Raadhuisstraat 34 weder zijn bestemming ais vvoning heeft verkregen en inmiddels in andere handen is overgegaan. Volgens art. 3 der Verordening op liet Woning- bouwfonds wordt over de gelden uit dat fonds be- schikt krachtens besluit van den Gemeenteraad. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor aan Th. Grandjean voornoemd, het gestorte bedrag terug te betalen. Verder deelen wij IJ rnede, dat in October 19^0 in het leven werd geroepen de woningsfichtirg „Ons Belang", gevestigd te Heemstede, uitsluitend ten doel hebbende de bevordering der volkshuisvesting (bouw en exploitatie van arbeiderswoningen) overeenkomstig de bepalingen der Woningwet. Het voornemen der Stichting was woningen te bouwen in het toenmalig Noordelijk deel der gemeente en werden hiervoor verschillende besprekingen door het Bestuur der Stichting met het Gemeentebestuur gevoerd. De oprichting der Stichting was noodzakelijk om eventueel medewerking van de gemeente fe kunnen verkrijgen, hetzij overeenkomstig het raadsbesluit van 19 Februari 1925, no. 9, houden.de voorwaarden, waarop aan woningbouwvereenigingen of -stichtingen in beheer en exploitatie kunnen worden gegeven wo- ningen, welke ten name van de gemeente staan, hetzij in anderen geest. De toelating der Stichting, als

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 67