70 26 JULI 1928 drukkende voor de sportlerreinen bij den Hout. Oevolg is dus dat, indien Haarlem slechts het restant schuld zou vergoeden, onze gemeente schade zou leiden wat de bedoeling van de wet niet is. Hetzelfde doet zich voor met betrekking tot een dienstgebouw voor de politie. Ook dit is aan de gemeente Haarlem overgegaan, welke gemeente daarvoor nu ongeveer f 7000.wenscht te vergoeden. Het is ook hier dui- delijk, dat het als uitgesloten moet worden geacht daarvoor de beschikking over een ander geschikt ge- bouw te verkrijgen of een nieuw te kunnen stichten. Toch zal o.i. binnen niet te langen tijd hiertoe moeten worden overgegaan. Wij gevoelen echter het bezwaar van eene wets- uitlegging in dien zin, dat Haarlem gelijksoortige en gelijkwaardige eigendommen moet verstrekken, doch dan zal in elk geval toch eene zoodanige schadeloos- stelling moeten worden vergoed dat onze gemeente zich weder in het genot van dergelijke eigendommen kan stellen. Bij de bepaling van de grootte van de schadeloos- stelling van Haarlem te dezer zake zal men echter öf moeten bepalen hoe groot de uitgaaf voor Heemstede zal zijn om zich in het bezit te stellen van objecten, die in gelijke mate in de gegeven behoefte voorzien, öf wel hoe groot de waarde der overgedragen objecten op 30 April 1927 zou geweest zijn, indien niet bij wet een deel van Heemstede aan Haarlem ware over- gegaan. Met het door Haarlem ingenomen standpunt kunnen wij ons dus niet vereenigen. Hieruit volgt niet, dat Heemstede waarvan het financieel beleid als geheel steeds goed geweest is zich onder alle omstandigheden tegen het toepassen der boekwaarde zou moeten verzetten. Dit systeem is echter onaannemelijk, indien het slechts gedeeltelijk, n.l. in die gevallen waarin het voor Haarlem voor- deelig is, wordt toegepast. Naar aanleiding van bovenstaande bieden wij U bijgaand ontwerp besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 24 Juli 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 76