z 26 JULI 1928 Schadeloosstelling art 22 Annexatiewet. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 28 Juli 1927, no. 95, is aan Oedeputeerde Staten van Noordholland verzocht om krachtens artikel 22 der wet van 21 April 1927, Stbl. no. 86, te bepalen, dat door de gemeente Heemstede vermoedelijk een saldo verlies zal worden geleden als bedoeld in het eerste lid van dat artikel tot een bedrag gekapitaliseerd van meer dan f 2.000.000.— en dat mitsdien ingaande 1 Mei 1927, door de gemeente Haarlem aan de gemeente Heemstede eene schade- loosstelling tot een afloopend bedrag zal worden uit- gekeerd gedurende twintig achtereenvolgende jaren en wel zoo, dat de uitkeeringen tot een totaal bedrag van f 2.000 000.— zullen geschieden. Ter uitvoering van dit besluit is door ons aan Gedeputeerde Staten ingezonden een rapport van het Accountantsbureau Th. en L. Limperg, dd. 14 Decem- ber 1927, waaruit blijkt dat door dit bureau het saldo verlies als bedoeld in het eerste lid van artikel 22 îs becijferd op f 176.076.60, welk bedrag tot grondslag moet strekken voor de berekening van de totale schadeloosstelling. Overeenkomstig de bepalingen van genoemde wet hebben Gedeputeerde Slaten ook over deze schade- loossteliing den Raad van Haarlem gehoord. Het daaromtrent van het Gemeentebestuur van Haarlem ontvangen advies is ons ter kennisneming toegezonden met het verzoek het College van Gede- puteerde Staten in kennis te stellen met het standpunt dat Uw Raad inneemt ten aanzien van de bezwaren van laatstgenoemd Gemeentebestuur. Deze bezwaren zijn opgenomen in een rapport van den accountant J W. Lucas, dd. 15 Maart 1928 en in het voorstel van Burgemeester en Wethouders van Haarlem aan den Raad dier gemeente van 23 Maart 1928. Wij hebben ons ter dezer zake weder laten advi- seeren door het bovengenoemde bureau Limperg, wiens rapport wij onder dagteekening van 6 Juni j.l. hebben ontvangen (tevens rapport over art. 19, le a en c). Met het door dit bureau uitgebrachte rapport kun- nen wij ons volkomen vereenigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 81