72 26 JULI 1928 kriigen. Daarbij heeft als overweging gegolden dat deze termijn ook door Uw College is aangegeven in de bijlage van Uwen brief van 16 Juni 1926, waarbij advies gevraagd werd over de redactie van een m het wetsontwerp op te nemen bepaling te dier zake. Door ons is daaruit de conclusie getrokken dat Uw College niet bereid zou zijn de schadeloosstelling gedurende een langeren termijn te laten uitkeeren. Met een termijn van twee jaren, zooals Haarlem voorstelt, kan in elk geval geen genoegen worden genomen. Er moet niet uit het oog worden verloren dat ongeveer 10 millioen belastbaar inkomen naar Haarlem is overgegaan. Nu mag het waar zijn, dat er nog steeds vrij sterk in onze gemeente wordt ge- bouwd, doch voor het grootste gedeelte zijn dit per- ceelen welke bestemd zijn om te worden bewoond door personen met middelmatige en kleine inkomens waarvan er zich een groot aantal in onze gemeente moeten vestigen, alvorens eene toename van J-g mil- lioen belastbaar inkomen per jaar kan worden gecon- stateerd, terwijl dan nog tegenover het belastbaar inkomen veel grooter lasten komen te staan dan wanneer dat inkomen voortspruit uit enkele groote vermogens. Beslissend is het gemiddeld belastbaar inkomen en het staat o.i. vast, dat dit de tendenz zal hebben lager te blijven, dan het voor de annexatie wasook al omdat terreinen, die aantrekking zouden kunnen uitoefenen voor vestiging, in niet voldoende mate meer aanwezig zijn. Wij achten een termijn v^n twintig jaren dan ook een minimum en vertrouwen dat Uw College daarvan ook niet zal afwijken. Mocht de gemeente Haarlem van meening zijn, dat de annexatie van een gedeelte van onze gemeente te hooge lasten op haar legt, dan zijn wij onmiddellijk bereid onze volle medewerking te verleenen, opdat deze alsnog ongedaan gemaakt wordt, waarmede wel in de eerste plaats ons eigen belang, doch daarnaast toch ook dat van de geheele streek zou zijn gediend. In verband met het feit, dat door het Bureau Lim- perg het verlies bedoeld in het eerste lid van art. 22 is berekend op f 176.076.60, stellen wij U voor het oorspronkelijke gevraagde bedrag van f 2.000.000. te wijzigen in f 1.848.804.30. Heemstede, 24 Juli 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 84