89 Plantsoen Raadhuisplein. 25 OCTQBER 1928 Aan den Raad. Wij hebben de eer U hierbij aan ie bieden twee plannen tot wijziging van het plantsoen van het Raadhuisplein. Het plan gemerkt A laat de eikeboomen op het Raadhuisplein in tact. doch vordert het vellen van drie iepeboomen aan de Zuidzijde van dat plein tusschen Van Merlenlaan en Camplaan. De heestergroepen zullen worden vervangen en gazons zullen worden aangebracht, terwijl de grintpaden zullen verdwijnen. Voorts zal de hulsthaag aan de Oostzijde van het plantsoen vervallen. Bij het plan gemerkt B zouden alle boomen op het Raadhuisplein moeten worden geveld. Daarom reeds verdient dit plan geen aanbeveling. De Commissie voor Openbare Werken, zoowel als de Plantsoenencommissie zijn van oordeel. dat wijzi- ging van het Raadhuisplein volgens plan A voorkeur verdient. De Plantsoenencommissie is echter van mee- ning, dat het gewenscht is ook de hulsthaag aan de Westzijde van het plantsoen te verwijderen en te doen vervangen omdat die haag bij terugbrenging van hare hoogte, tot ongeveer de helft, daarvan zeer zal lijden en geen fraai geheel meer zal vormen. Wij kunnen ons met deze zienswijze vereenigen. Onder rnededeeling dat de kosten verbonden aan wijziging van het plantsoen volgens plan A en met inachtneming van den wensch der Plantsoenencom- missie worden geraamd op f 1600.stellen wij U voor, ons door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit, het benoodigde crediet te verleenen. Heemstede, 17 October 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 14