85 MKiBSSS Regeling tusschen Haarlem en Heemstede over toelating kinderen tot de Openbare Lagere Seholen. 25 OCTOBER 1928 De Raad der gemeente Haarlem en De Raad der Gemeente Heemstede behoudens de der Provincie hebben, na bekomen machtiging en goedkeuring van Gedeputeerde Staten Noordholland, ingevolge art. 19, 4e lid Onderwijswet 1920, besloten tot het volgende der Lager REGELING betreffende de toelating van kinderen uit de gemeente Heemstede op de scholen voor openbaar lager onderwijs der gemeente Haarlem. lo. Voor zoover er plaats is in de klasse, waarin zij behooren, worden kinderen uit de gemeente Heemstede op de scholen voor openbaar lager onder- wijs te Haarlem (de scholen voor buitengewoon lager onderwijs daaronder begrepen), toegelaten onder ge- lijke voorwaarden als voor de te Haarlem wonende kinderen vastgesteld zijn of zullen worden door den Raad van laatstgenoemde gemeente. 2o. Indien voor eenig toegelaten kind uit Heemstede het betaalde schoolgeld minder is dan het bedrag, dat gerekend moet worden de „kosten van instandhouding" (per leerling en per kalenderjaar) te zijn van het on- derwijs aan de soort scholen waartoe de door dat kind bezocht wordende school behoort' zal het Bestuur dier gemeente het verschil aan Haarlem uitkeeren. 3o. De vergoeding per leerlingen per kalenderjaar, bedoeld in punt 2, wordt berekend door de totale kosten voor iedere soort afzonderlijk volgens arl. 55 der Lager Onderwijswet 1920, onder e tot en met h en o. alsmede die van instandhouding, te deelen

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 5