4 J/Januari 1929. JAARWEDDEN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN ONTVANGER. Aan den Raad. Bij ons College is ingekomen een brief van Gede- puteerde Staten dezer provincie, dd. 27 December 1928, no. 148, waarin wordt medegedeeld, dat de tegenwoordige regeling der jaarwedden van Burge- meesters, Secretarissen en Ontvangers der gemeenten in deze provincie, behoudens een tweetal tusschen- tijdsche wijzigingen, op 1 Januari 1929 gedurende tien jaren heeft gegolden. Genoemd College is van oordeel dat bedoelde jaarwedden herziening behoeven. Een nieuwe regeling is daarvoor ontworpen voor de gemeenten met een zielental van 15000 en daar beneden, over welke voorgestelde regeling voor zoover onze gemeente be- treft het oordeel van Uwen Raad wordt gevraagd. Naar het bevolkingscijfer zou onze gemeente wor- den ingedeeld in kasse 8 van de ontworpen regeling, krachtens welke de jaarwedde van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger zou bedragen resp. f5000. f 6000.f 4300, f 5300 en f 2850,-f 3750,—het maximum te bereiken na 4 tweejaarlijksche verhoo- gingen. De jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris zijn momenteel reeds gelijk aan genoemde bedragen. Voor den Ontvanger bedraagt deze echter f 3200. f 4200.-. Gedeputeerde Staten noodigen ons in hun brief uit, Uwe aandacht te vestigen op het bepaalde in artikel 3 van de ontworpen regeling, krachtens welke bepaling genoemd College de gemeente in eene hoogere klasse kan rangschikken dan waarin zij overeenkomstig het zielental moet worden gerangschikt. AIs bepaalde redenen, welke daartoe aanleiding kunnen geven, noemen Gedeputeerde Staten stedelijk karakter, hooge

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 17