4 3j Januari 1929 levensstandaard, vreemdelingenbezoek, marktverkeer, uitvoerhandel, geïsoleerde ligging, als anderszins. Het wil ons voorkomen dat voor onze gemeente verschillende van deze redenen kunnen worden aan- gevoerd als motief om aan Gedeputeerde Staten te verzoeken de gemeenfe in eene hoogere klasse in te deelen dan naar het zielental. Naast de opgesomde renenen mag echter zeker nog gewezen worden op de snelie uitbreiding van de gemeente, alsmede op de aanwezigheid van meerdere gemeentebedrijven, waar- door vanzelf de gemeentelijke bemoeiïngen van groo- fer omvang zijn, terwijl voorts het bijzonder karakter van de gemeente een punt van beteekenis is. Wij vestigen er Uwe aandacht op, dat bij vorige gelegenheden er meerdere malen door den Raad dezer gemeente bij Gedeputeerde Staten op aangedrongen is om bij de indeeling van de gemeenten in klassen niet alleen rekening te houden met het zielental, om- dat dit alleen toch voor die indeeling geen juisten grondslag vormt, doch dat zeker ook op de bijzon- dere omstandigheden der gemeenten moet worden gelet. Toen Gedeputeerde Staten bij hun schrijven van 5 Augustus 1917 eene nieuwe regeling aan het oordeel van den Raad onderwierpen, oordeelde dit College toen reeds factoren aanwezig welke eene hoogere salarieering dan naar het zielental motiveerden. Zoowel de Financieele Commissie als de toenmalige Raad konden zich met die hoogere indeeling vereeni- gen, welke hoogere indeeling dan ook plaats had. Ook bij de onder dagteekening van 23 Juli 1919 door Gedeputeerde Staten voorgestelde regeling werd onze gemeente weder 1 klasse hooger ingedeeld dan naar het zielental het geval zou zijn geweest. Wanneer die hoogere indeeling ook thans zou plaats hebben en wij meenen dat evenals voorheen daarvoor alle aanleiding bestaat, dan zou die indeeling geschie- den in klasse 8a, waarvoor Gedeputeerde Staten zich voorstellen de jaarwedden te regelen als volgt: Bur- gemeester f 5500.f 6Ö00.Secretaris f 4700. f 5800. en Ontvanger f 3200.—f 4200.—Voor laatstgenoemde zou het salaris dan blijven gelijk dit nu is, terwijl het voor de beide eerste functionarissen eene verhooging van salaris zou beteekenen. Het is de bedoeling van

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 18