5 31 Januari 1929. VAKONDERWIJS BRONSTEESCHOOL. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 27 October 1927, no. 121, heeft U ons machtiging verleend een tijdelijk vakonderwijzer te benoemen om gedurende twee uren per week onderwijs 1e geven in het vak lichamelijke oefening aan de leerlingen van de openbare school voor uit- gebreid lager onderwijs. De jongens van alle klassen ontvangen nu 1 uur per week in genoemd vak onder- wijs, evenals de meisjes van alle klassen samen. Een combinatie van de meisjes van alle klassen levert geen bezwaar op, omdat het aantal meisjes niet zoo groot is. Hef groote aantal jongens van de 4 klassen der u.l o. school maakt het echter wenschelijk dat deze voor het onderwijs in lichamelijke oefening in twee groepen worden verdeeld, door de le en 2e kiasse samen te voegen, evenals de 3e en 4e klasse. Daarmede hangt samen eene uitbreiding van het aantal uren waarin bedoeld onderwijs wordt gegeven, omdat dit anders voor iedere groep jongens slechts >2 uur zou zijn. In verband met de bij Uw besluit van 20 December 1928 no. 106, gegeven machtiging tot uitbreiding van het personeel der u.j.o. school met één leerkracht, lieeft het Hoofd der School een wijziging van den lesrooster ontworpen, waarin met bovenbedoelde wen- schelijkheid is rekening gehouden. Aan de meisjes- leeriingen kan dan tweemaal per week 45 minuten onderwijs in lichamelijke oefening worden gegeven, evenals aan elk der beide groepen jongens. Daarmede' wordt dan tevens voldaan aan een reeds eerder door den Inspecteur van het Lager Onderwijs te dien op- zichte te kennen gegeven wensch. Het totaal aarital uren vakonderwijs in de lichame- lijke oefening wordt daardoor 4j^ per week.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 21