6 31 Januari 1929. indien deze binnen vijf jaren na het sluiten van de overeenkomst der geldleening plaats heeft, van het bedrag daarvan een procent vergoeding betalen Van het voornemen tot vervroegde aflossing zal minstens een maand te voren moeten worden kennis gecreven aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. De sommen, welke buitengewoon worden afgelost zullen worden afgeschreven van de laatste termijnen' der periodieke aflossing. 3 De betaling der rente zal halfjaarlijks plaats hebben op 1 April en I October, berekend naar een renfevoet van vier en een half procent per jaar, tel- kens over de op die vervaldagen verschuldigde hoofdsom. 4. De gemeente zal bij nalafigheid in de voldoe- nmg der aflossing of rentetermijnen aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds over het bedrag der achter- stallige termijnen eene vergoeding verschuldigd zijn berekend naar den maafsfaf van vijf procent per jaar. De gemeente zal in gebreke zijn door het enkel ver- loop van den bepaalden termijn zonder dat eenige mgebrekestelling zal zijn vereischt. Zij zal zich niet op schuldvergelijking kunnen beroepen. De toereke- ning van alle betalingen geschiedt. het eerst op de kosten en vergoedingen, vervolgens op de rente en het laatst op de hoofdsom. 5. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds blijft geheel vrij, om, indien eenige rente of afiossingstermijn met op den bepaalden tijd mocht worden betaald, a e zoodanige maatregelen te nemen tot behoud van' zijne rechten of verhaal van zijne vorderingen als de wet ter zijner beschikking stelt en hem noodig of nuttig zullen voorkomen. 6. De geldleening zal worden aangegaan op on- derhandsche schuldbekentenis, waarvan de kosten komen ten laste der gemeente. De gemeente is echter verphcht, op verzoek van het Algemeen Burgerlijk I ensioenfonds, om de afgegeven schuldbekentenis in wisselen tegen obligatiën aan toonder zooveel mo- gelijk groot elk één duizend gulden. De kosten hier- door veroorzaakt komen ten laste der gemeente. 7. Ter verzekering van de geregelde betaling der verschenen renten en der verplichte aflossingen wor- den de daartoe vereischte sommen jaarlijks op de

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 25