7 AANVRAOE GELDEN STICHTING R.K. SCHOOL. 31 Januari 1929. Aan den Raad. Onder dagteekening van 8 Januari 1929 is door het R.K. Kerkbestuur van den Heiligen Bavo te Ber- kenrode, gemeente Heemstede, onder mededeeling, dat het heeft besloten tot stichting van een bijzondere lagere school op hare terreinen aan en bij den Bron- steeweg, overeenkomstig artikel 72 der Lager Onder- wijswet 1920 aan Uwen Raad verzocht, de voor de stichting benoodigde gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken. 'n de overgelegde toelichting wordt er op gewezen, dat het aantal leerlingen van de parochiale Jongens- school aan den Heerenweg zoodanig is gestegen, dat het reeds noodig was Uwe medewerking in te roepen om een gedeelte der leerlingen van de derde klasse tijdelijk te huisvesten in de villa „Postlust". Tot het verleenen van deze medewerking werd in Uwe Ver- gadering van 20 December 1928 reeds besloten. In de omgeving van de Koediefslaan en Zand- voortschelaan breidt de bevolking zich voortdurend uit. Ook in het Bronsteepark bij de Heemsteedsche Dreef is dit het geval, terwijl bij doortrekking van die Dreef door het Kerkbestuur verdere snelle toename van de bevolking verwacht wordt. Het ligt in de bedoeling van het Kerkbestuur, de nieuwe school te bouwen op onlangs door erfstelling in eigendom verkregen perceelen aan en bij den Bronsteeweg. De door het Kerkbestuur bij de aanvrage overge- legde stukken voldoen naar ons oordeel aan de be- palingen der wet. Onder meer behoort te worden overgelegd eene verklaring, waaruit blijkt, dat de school zal worden bezocht door ten minste 40 leerlingen. Door het Kerkbestuur is echter overgelegd eene lijst bevattende de namen van 106 kinderen.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 27