7 31 Januari 1929. VoDens S 11 van art. XIV der wet van lô Februari 1923 "sibl. no. 38, zooals die is gewijz.gd b.j de wettên van 30 December 1927, Stbl. 428 en van 29 December 1928, Stbl. 506, mogen onder deze leerlm- gen niet worden medegerekend zij, d.e de door be bezochte gelijksoortige bijzondere school zouden ver laten doch voor wie op die school gelegenheid tot plaatsing in de voor hen bestemde klassezou bl.jven, tenzij aanzienlijke toeneming van de bevotkmgm eenig deel der gemeente tot de stichtmg aanleic ing geeft Wel mogen o.a. echter worden medegerekend, de leerlingen, die de door hen bezochte gelijksoortige bijzondere school zouden verlaten, indien dezeschoo in eene andere gemeente gevestigd is dan die, waarm de te stichten bijzondere school zal gevestigd worden Van genoemde 106 kinderen bezoeken er 8 reeds eene gelijksoortige school in eene andere gemeente, zoodat deze mogen medetellen voor de verkrijging van het vereischte minimum van 40. Verder komei op de lijst voor 48 kinderen welke nog geen school bezoeken. Ook deze kunnen allen tn aanmerkmg worden genomen, omdat de wet geen bepaalden leeF tijd voorschrijft welke de kinderen reeds bereikt moeten hebben. Tenslotte bevat de lijst de namen van kinderen welke als leerling van de St. Jozefschool aan den Heerenweg staan ingeschreven. Zooals reeds medegedeeld is, bedraagt het aantal leerlmgen van de derde klasse van deze school meer dan het aantal waarvoor het lokaal bestemd is. Thans zijn voor deze klasse 53 leerlingen ingeschreven, terw.jl hetlokaalis berekend op 48 leerlingen. Tenm.nste 5 leerlingen van deze school mogen dus zeker în aanmerking worden genomen voor het bij de wet vere.schte geta Met de reeds eerder genoemde 8 en 48 vormt dit reeds een getal van 61 kinderen, zoodat de overge- legde lijst geacht kan worden aan de wettelijke bepa- lineen te voldoen. Wii stellen U daarom voor de aanvrage van he Kerkbestuur in te willigen en bieden U hiervoor een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede 16 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 28