8 31 Januari 1929. AANSCHAFFING AFGASSENKETEL. Aan den Raad. Blijkens een bij ons ingekomen advies van de Com- missie voor de Bedrijven heeft de Direcfeur er de aandacht van de Commissie op gevestigd, dat het stoombedrijf op de exploitafierekening van het Gas- bedrijf een grooten schadepost vormt. In verhouding tot de geringe belangrijkheid er van, eischt dit stoom- bedrijf te veel brandstof, onderhoud en bediening. Ofschoon reeds geruimen tijd de werkfuigen elec- trisch worden gedreven, was het tot dusver niet mo- geiijk het ketelhuis buiten gebruik te stellen, omdat voor het maken van watergas in de kamerovens het toevoegen van stoom aan de primaire lucht van den centralen generator nog steeds een geringe hoeveelheid stoom noodig is. Het is echter niet economisch daar- voor het ketelhuis in bedrijl te houden. Volgens genoemd advies betaat de mogelijkheid om door het inbouwen van een afgassenketel in het rook- kariaal der kamerovens gehee! gratis en zonder dat daarvoor eenige bediening noodig is, de benoodigde hoeveelheid stoom te verkrijgen. Teneinde echter het trekverlies door de afkoeling der schoorsteengassen te ondervangen, is het wenschelijk eene inrichting aan fe brengen waardoor de secondaire luchttoevoer onder druk kan worden toegevoegd. Deze inrichfing komt dan bovendien ten goede aan de kamerovens, die <Iaardoor geheel onafhankelijk worden van den schoor- steenfrek. Het krachtverbruik van dezen mechanischen lucht- toevoer is gering en zal eene uitgave veroorzaken van ongeveer f 500.per jaar. De kosten van den afgasser.kefel bedragen met in- begrip van de inrichting tot het aanvoeren van de lucht ongeveer f 80i 0.dus bij eene rente en af- schrijving van 15 pCt. per jaar f 1200. Hiertegenover worden door den Directeur de vol- gende bezuinigingen gesteid

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 31