10 31 Januari 1929. AANKOOP BOUWTERREIN BEHOORENDE TOT HET GROTSTUK. Aan den Raad. Zooals U bekend is behooren aan de geme.ente in eigendom de terreinen kadastraal bekend in Secfie B no. 4356 en 4357, gelegen ten Noorden van de Van Merlenvaart tusschen de Clusiuslaan en de geprojec- teerde Wakkerkade. Deze terreinen welke als bollen- grond zijn verhuurd, zijn op het Uitbreidingsplan als bouwterrein aangegeven. Het verdient naar onze meening aanbeveling, om op deze terreinen, welke zijn gelegen in een der mooiste gedeelîen der gemeente, een ruime verkaveiing toe te passen waardoor gelegenheid wordt gegeven tot vesiiging van personen, die een grootterrein kun- nen bekostigen. Aan de vestiging van dergelijke per- sonen toch, behoort naar ons oordeel ook in deze gemeente ernstig aandacht te worden geschonken. Een ruime verkaveling toe te passen op de terreinen der gemeente zal echter zonder resultaat blijven zoo- lang op de naastliggende terreinen aan het Hugo de Vriesplein en de Melchior Treublaan een tiental per- ceelen mogen v/orden gebouwd. Wij achten het daarom gewenscht dat deze terreinen worden aangekocht en samengevoegd met de terrei- nen der gemeente, waarna deze aldus gecombineerd kunnen worden bestemd voor den bouw van villa's zooals er reeds een is gebouwd aan de andere zijde der Clusiuslaan op den hoek der Ritzema Boskade. ln verband hiermede hebben wij ons gewend tot de eigenaren van bedoelde terreinen, de heeren H. van Dam en Zonen te Amsterdam, die bereid zijn de gronden af te staan tegen een prijs van f9.— per M2. De oppervlakte der terreinen bedraagt volgens kadastrale meeting 5408 M2, zoodat de aankoop zal vorderen een bedrag van f 48.672.of met inbegrip van kos- ten rond f 50.000.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 37