11 31 Januari 1929. Door het lid van den Raad den heer L. de Wilde werd in de raadsvergadering van 26 |anuari 1922 mondeling een voorstel tot toekenning van vacantie- toeslag ingediend. Een door hetzeifde raadslid schrif- telijk gedaan voorstel werd in de raadsvergadering van 16 Maart 1922 met 9 tegen 4 stemmen verwor- pen. Evenzoo werd in de raadsvergadering van 27 Oc- tober 1927, en wel met 12 tegen 3 stemmen, afwijzend beschikt op een verzoek om toekenning van vacantie- toeslag van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Gemeentepersoneel in Nederland. Het laatst heeft Uwen Raad zich in Uwe Vergade- ring van 22 November 1928 uitgesproken over toe- kenning van vacantietoeslag, toen met 9 tegen 4 stemmen afgewezen werd het verzoek van den Ned. Bond van Overheidspersoneel om aan de georgani- seerde werklieden een vacantietoeslag van f 25.te verstrekken. Wij zouden het op prijs stellen, in verband met het in den aanhef bedoelde verzoek, thans eene principi- eele uitspraak van Uwen Raad te vernemen of al dan niet voor toekenning van vacantietoeslag woidt ge- voeld. Ons College is ook thans nog in zijn geheel van meening dat hiertoe niet moet worden overgegaan. Kindertoeslag. In de loonregeling van de werklieden, vastgesteld bij raadsbesluit van 5 Augustus 1919, no. 51, is een kindertoeslag opgenomen van f 0.50 per week voor ieder kind boven de twee kinderen beneden den 15- jarigen leeftijd. Eenzelfde bepaling kwam ook voor in de jaarwedde- regeling van de ambtenaren, vastgesteld bij besluit van 5 Augustus 1919, no. 52. In de raadsvergadering van 2 September 1919 werd behandeld een verzoek van de Vereeniging van Ge- meente Werklieden „Door Eendracht Sterk" om loons- verhooging met een afwijzend advies van ons College. Op voorstel van den heer Van der Erf werd in die vergadering echter besloten den kindertoeslag te be- palen op f 1.voor elk kind beneden 15 jaren.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 42