3 31 Januari 1929. UITBREIDING AANTAL EN LEDEN DER RAADSCOMMISSIËN. Aan den Raad. Naar aanleiding van het door eenige leden van Uwen Raad onder dagteekening van 24 October 1928 ingediende verzoek om het aantal leden der Raads- commissiën met één lid uit te breiden en tevens over te gaan tot instelling van een nieuwe Commissie voor „Onderwijs en Opvoeding", hebben wij de eer U mede te deelen, dat ons College bereid is, hiertoe zijn medewerking te verleenen. Wij zijn echter van meening, dat de instelling van een Commissie voor „Onderwijs en Opvoeding" aanleiding kan geven tot verschillende moeilijkheden, aangezien het niet direct op den weg van de gemeen- telijke overheid ligt, in te grijpen in de opvoeding of daarbij regelend op te treden. Ook in andere ge- meenten troffen wij geen bepalingen aan, waarbij de opvoeding tot de sfeer der gemeente-bemoeiïng wordt getrokken. Het kwam ons tevens gewenscht voor, van deze gelegenheid gebruik te maken, de verschillende ver- ordeningen, regelende de samenstelling en den werk- kring der raadscommissiën in ééne verordening samen te vatten, waarin dan tevens de uiibreiding van het aanfal Commissiën met een Commissie voor het Onderwijs en de uitbreiding van het aanfa! leden der Commissiën met één lid is opgenomen. Vertrouwende, dat Uwe Vergadering zich met een en ander kan vereenigen, bieden wij U bijgevoegde ontwerp-verordening ter vaststelling aan. Heemstede 14 Januari 1929. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 7