25 25 April 1929 OVERPLAATSINO HOOFD OPENBARE LAGERE SCHOOL. Aan den Raad, Bij Uw besluit van 21 Maart 1329, no. 20a, is op ons voorstel besloten het aantal openbare scholen voor gewoon lager onderwijs met één uit te breiden en als plaats van vestiging voor deze school aan te wijzen een terrein aan de Heemsteedsche Dreef nabij de Cloosterlaan. Wij zijn bij dat besluit tevens gemachtigd de noo- dige maatregelen te treffen voor de benoeming van personee! aan bedoeide nieuwe school, welke aanvan- kelijk tijdelijk elders ondergebracht zal moeten worden. In de eerste plaats is het gewenscht dat spoedigeene beslissing wordt genomen wie als Hoofd der school zal optreden, omdat deze verschillende werkzaamhe- den zal hebben te verrichlen welke aan de opening eener nieuwe school voorafgaan. ln verband liiermede wijzen wij U op het bepaalde in artikel 36, 7e lid der Lager Onderwijswet 1920, inhoudende, dat in gemeenten, waar meer dan eene school bestaat, de onderwijzer aan het hoofddereene school geplaatst, aan het hoofd der andere school kan worden gesteld, indien de gemeenteraad, na overleg met den Inspecteur, daartoe besluit. Wij zouden U vvillen voorstellen van deze bepaling gebruik te maken door den heer D. Kikkert, thans hoofd der openbare lagere school aan den Voorweg, als zoodanig naar de nieuwe school over te plaatsen. O.i. komt de heer Kikkert voor die overplaatsing alleszins in aanmerking, terwijl ons gebleken is dat er door hemzelf zeer veel prijs op wordt gesteld. Ook de Inspecteur van het lager onderwijs in de lnspectie Haarlem kan zich, blijkens zijn voor U ter inzage liggend advies, met eene zoodanige overplaat- sing zeer wel vereenigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 5