27 25 April 1919 VERBETERING LEIDSCHEVAARTWEG NABIJ STATION. Aan den Raad. Zooals U bekend zal zijn is Iiet plein voor het station aan de zijde van Bloemendaal in samenwerking met het Bestuur dier gemeente in gereedheid gebracht. Het wil ons voorkomen dat het aanbeveling ver- dient thans spoedig over te gaan tot het in orde brengen van het terrein gelegen aan de Westzijde van het station tusschen de Zandvoortschelaan en de Houtvaart. Met de werkzaamheden kan worden aan- gevangen omdat de aldaar aanwezige huizen op één na zijn ontruimd, zoodat verwacht mag worden dat binnen korten tijd alle huizen afgebroken kunnen zijn. De aanwezigheid van de losplaats aldaar levert echter nog bezwaar op. Na rijp beraad zijn wij fot de slotsom gekomen dat eene goede verbetering van dit gedeelte van den Leidschevaartweg niet kan worden verkregen met be- houd van de losplaats. Ook de Commissie voor Ooenbare Werken is van oordeel dat een opslagplaats aldaar niet gewenscht is. Wij zijn echter met genoemde Commissie van oor- deel, dat het verbieden van lossen daar ter plaatse veel ongerief zou veroorzaken, zoodat wij het ge- wenscht achten dat de gelegenheid tot lossen blijft bestaan. In verband hiermede meenen vvij een oplos- sing te hebben gevonden door het aanbrengen van een gewapend betonbeschoeiïng ter lengte van plm. 63 Meter, welk gedeelte als loswal kan dienst doen. Verder zouden wij den aanleg van het geheele ter- rein tusschen Zandvoortschelaan en Houtvaart willen doen geschieden op de wijze als op de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende leekening is aangegeven. Tenslotte deelen wij U mede, dat wij niet de Com- missie voor Openbare Werken van meening zijn dat met de voorgestelde wijziging van den Leidschevaart- weg tegelijkeriijd behoort te worden tot stand gebracht eene verbetering van de Boekenrodebrug.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 9