39 27 Juni 1929 REKENING-COURANT OVEREENKOMST MET WONINGBOUWVEREENiGINGEN. Aan den Raad. Bij ons is onlangs ingekomen een verzoek van het Bestuur der Woningbouwvereeniging „Heemstede's Belang" alhier, om aan die Vereeniging de noodige voorschotten te willen verstrekken, teneinde haar in staat te steilen aan hare financieele verpiichtingen te voldoen. De Vereeniging beschikt n.l. tengevolge van de omstandigheid dat een betrekkelijk groot aantal woningen geruimen tijd heeft leeggestaan, niet steeds over voldoende middelen om op de vervaldata de verschuldigde annuïteiten en erfpacht le voldoen. In verband daarmede is het wenschelijk dat hieromtrent een regeling wordt getroffen. Het komt ons voor, dat dit zou kunnen geschied'en door met de Vereeniging eene eenvoudige overeenkomst te sluiten, waarbij deze de verplichting op zich neemt, de overtoilige kasgelden bij het Bedrijf voor Openbare Werken te storten en krachtens welke dan de vorderingen vvelke de gemeente op de Vereeniging heeft, steeds van hare rekening bij het Bedrijf kunnen worden afgeschreven. Voor zoover tengevolge van die afschrijvingen op de rekening der Vereeniging een debetsaldo ontstaat, zal daarvan aan de gemeente rente moeten worden vergoed, terwijl in de gevallen dat de Vereeniging over een tegoed beschikt, rentevergoeding aan haar zal plaats vinden. Het komt ons gewenscht voor dat wij in de gele- genheid worden gesteld ook ten opzichte van de andere in de gemeente gevestigde woningbouwver eenigingen, welke voorschotten van de gemeente heb- ben ontvangen of welke gemeentewoningen exploi- teeren, voor zoover deze daarop prijs stellen eenzelfde regeling te treffen. Ten opzichte van deze Vereenigingen zal zich het geval dat een debetsaldo op de rekening ontstaat, niet zoo spoedig en dan vermoedelijk slechts voor korten tijd voordoen, omdat sedert eenigen tijd door de Regeering de maatregel getroffen is dat op den vervaldag van de annuïteit een voorschot uit 's Rijks

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 1