61 3 October 1929 VAKONDERWIJS BRONSTEESCHOOL. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 31 Januari 1929, no. 5, is ons het noodige crediet verleend voor de uitbreiding van het aantal uren, waarin onderwijs wordt gegeven in lichamelijke oefening aan de leerlingen van de open- bare school voor uitgebreid lager onderwijs. Die uit- breiding hield o.rn. verband nret de stijging van het aantal jongensleerüngen aanvankelijk werd het onder- wijs aan de jongens van alte vier klassen tegelijk gegeven, doch tengevolge van genoemd raadsbesluit kon 6plitsing in twee groepen plaats hebben, wat voor een vruchtdragend onderwijs ten zeerste gewenscht was. Aan elke groep wordt thans per week 1% uur les gegeven. Het aantal meisjesleerlingen was toen nog aanzienlijk geringer dan dat der jongensleerlingen, zoodat hier het bezwaar van gecombineerd onderwijs niet in die mate werd gevoeld als dit het gevaî was bij de jongensleerlingen. Intusschen is het aantal meisjesleerlingen van de geheele school echter ook zoodanig toegenomen, dat het ons wenschelijk voorkomt oök hen, op dezelfde wijze als dat met de jongens heeft plaats gehad, voor het geven van onderwijs in meergenoemd vak te splitsen in twee groepen. Elke groep zal dan gedu- rende denzelfden tijd onderwijs moeten ontvangen als alle meisjesleerlingen thans samen ontvangen, n.l. ge- durende 1 Jj' uur per week, zoodat het totaal aantal uren, waarin bedoeld onderwijs wordt gegeven be- hoort te worden uitgebreid tot zes per week. V/ij stellen U voor, om, door vaststelling van bij- gevoegd ontwerp besluit, daarvoor het noodige crediet te verleenen. Heemstede, 18 September 1929. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 29