63 3 October 1929 AANVRAOE GELDEN STICHTING R K. SCHOOL MOLENWERFSLAAN. Aan den Raad. Het R.K. Kerkbestuur van O. L. Vrouwe Hemel- vaart te Heemstede heeft onder dagteekening van 19 September 1629 bij ons ingediend eene aanvrage om beschikbaarslelling van de noodige gelden ten be- hoeve van de stichting van eene bijzondere school voor gewoon lager onderwijs op een terrein, gelegen san de Molenwerfslaan, ten Westen van en onmiddel- lijk naast de St. Augustinusschool. Naar aanleiding van deze aanvrage deelen wij U mede, dat uit de overgelegde stukken blijkt dat de St. Augustinusschoo), welke een gemengde schoolbe- volking heeft, bezochl wordt door ongeveer 300 leer- lingen, zoodat met handhaving voor deze school van di^do'or Uwen Raad voor de openbare scholen vast- gesttlde maxima per klasse, de scliool reeds overbe- volkt is. Voorls wordt principieel en ook wegens de voor- schriften der nieuwste Diocesane Kerkelijke wet de voorkeur gegeven aan scheiding van beide geslachten, ook bij het bezoeken van lagere scholen, zoodat boven uitbreiding der bestaande school de bouw van een geheel nieuwe school voor gewoon lager onder- wijs'voor uitsluitend jongens wordt verkozen. De St. Augus'inusschool wenscht het bestuur dan geleidelijk omgezet te zien in eene school voor uitsluitend meisjes. De bij de wet vereischte stukken zijn bij de aan- vrage overgelegd. Daaruit blijkt, dat het Bestuur een Echtklassige school wenscht te stichten. De lijst van leerlingen bevat de namen van 88 kinderen welke nog geen school bezoeken, terwijl de wet een minimum van 40 leerlingen verlangt, zoodat aan deze voorwaarde ruimschoots wordt voldaan. Uit het feit dat de St. Augustinusschool 1 Septem- ber 1925 is geopend en nu reeds 300 leerlingen telt blijkt duidelijk de sterke toename, zoodat stichting van een nieuwe school gewenscht inoet worden ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 33