55 3 October 1929 VERBREED1NO EN VERBETERING ACHTERWEG—LAAN VAN INSULINDE. Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat ons Col- lege reeds geruimen tijd heeft uitgezien naar de mogelijkheid om een wegverbreedîng tot stand te brengen ter plaaise, waar de Achterweg overgaat in de Laan van Insulinde. Na gehouden besprekingen heeft de heer J. M. Negrijn, alhier, zich bereid verklaard aan de gemeente om niet over te dragen een gedeelte van den voortuin van zijn perceel Achterweg no. 22 op bijbehoo- rende teekening 1 in blauwe kleur aangegeven ter oppervlakte van 4"> M2, teneinde hierdooraan boven- bedoelde wegverbetering mede te werken. De ge- meenie zal harerzijds dan moeten zorgen voor de verplaatsing van het hek, voor en langs het perceel van genoemden heer Negrijn, alsmede voor de ver- andering van diens tuin. De kosten hieraan verbon- den, worden door den Dienst van Openbare Werken op f 300.geraamd. Van deze gelegenheid zou tevens gebruik kunnen worden gemaakt orn den verderen ingang van de Laan van Insulinde ee'n beter aanzien te geven, zoo- als dit op bijbehoorende teekening II nader staat aangegeven De kosten hieraan verbonden, te weten de verbreeding van het trottoir, de wijziging van de bestrating en den aanleg van een gazon met eenige beplanting, aismede het maken van een afscheiding langs het gazon worden door evengenoemden Dienst geraamd op f 1280.^-. Daarenboven dient nog te worden gerekend op eenige overdrachtskosten, zoo- dat voor de verbetering van dezen hoek in totaal een crediet is benoodigd van ongeveer f 1700. Waar daar deze transactie een belangrijke wegver- betering tot stand zal komen, die inmiddels ook de goedkeuring kan weg dragen van de Commissie voor Openbare Werken, verzoeken wij Uwen Raad hiertoe te besluiten door vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit. Heemstede, 4 September 1929. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 5