68 31 Oclober 1929 BEBOUWINGSPLAN TERREIN BINNENWEG HOEK KOEDIEFSLAAN. Aan dert Raad. Sinds eenigen iijd worden door ons Coüege voor- loopige onderhandelingen gevoerd met de N.V. Elec- frische Luxebrood Fabrieken h. Franken Jr. fe Haarlem, over door haar ingediende piannen tof het stichfen van een winkel- en woonhuis met twee afzonderlijke bovenwoningen aan den Binnenweg en daarachter een brood- en banketbakkerij c. a. met uitgang aan de Koediefslaan. Genoemde Naamlooze Vennootschap kocht voor dit doel aan, het pand, waarin voorheen café „Landzicht" was gevestigd. Dezerzijds werd het standpunt ingenomen, dat geen motieven aanwezig waren, om de verschillende, niet onbelangrijke vrijstellingen van de bepalingen der Bouw- en Woningverordening te verleenen voor de stichting van dit complex, indien niet een, in verband met de omgeving, aileszins gunstige oplossing werd verkregen, zonder dat hiervoor door de gemeente geldelijke offers behoefden fe worden gebracht. Enkele malen werden daartoe plannen voorgelegd en na verschillende besprekingen met de Schoonlreids- commissie werden tenslotte plannen ingediend, waarin de eischen van die Commissie zijn verwerkt en waar- mede ons College zich kan vereenigen. Een en ander werd in teekening gebracht en voor Uwen Raad ter visie gelegd. Zooals U uit deze teekeningen zal blijken, za! het bestaande transformatorhuisje en brandspuitenhuisje worden geamoveerd, terv/ijl het ter plaatse staande urinoir, dat reeds eerder in Uwe Vergadering als een minder gewenscht object werd gesignaleerd, zal wor- den ingeoouwd en dientengevolge ter plaalse een beter aanzien zal geven. Mede zal een betere straatindeeling, zoowe! aan de zijde van den Binnenweg als aan de Koediefslaan en Bleekersvaartweg het gevolg zijn van deze oplossing.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 7