4 30 Januari 1030 f0.50 per leerling willen verhoogen voor administratie- kosten, welke niet nauwkeurig uit de gemeentereke- ning zijn af te leiden. De gemiddelde kosten per leerling worden daardoor a. voor de openbare iagere school f 13.57 en b. voor de openbare U.L.O. School f 46 56. Wij stellen U voor deze kosten aldus te bepalen en de aan schoolbesturen toekomende vergoedingen met inachtneming van deze cijfers vast te stellen. Tevens is ten behoeve van verschillende bijzondere scholen de vergoeding gevraagd bedoeld in het ne- gende lid van artikel 101, omdat in 1926 aan die scholen vakonderwijzers werkzaam zijn geweest. Het recht op vergoeding voor vakonderwijzers is geregeld in de eerste alinea van gemeld negende lid, hetwelk luidt als volgt „Indien de gemeente ten behoeve van een of meer openbare scholen vakonderwijzers heeft aangesteld vergoedt zij bovendien jaarlijks aan de bijzondere schoolbesturen, die ook vakonderwijzers hebben aan- gesteld een zelfde bedrag per lesuur als de gemcente voor haar vakonderwijzers heeft uitgegeven". Uit deze bepaling volgt, dat een bijzonder school- bestuur alleen dan aarspraak kan maken cp vergoe- ding voor vakonderwijzers, wanneer in hetzelfde jaar als waarover de vergoeding wordt gevraagd, aan de overeerikomstige openbart school vakonderwijzers werkzaam zijn g;weest. In 1927 is alleen aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs les gegeven door een vak- onderwijzer, terwijl aan de openbare lagere scholen in dat jaar geen vakonderwijzer werkzaam is geweest. Alleen de bijzondere U.L O. scholen zouden dus aan deze bepaling aanspraak op vergoeding kunnen ont- leenen, ware het niet dat de 2e alinea van art. 101, 9e lid als basis voor de berekening van deze vergoe- ding heeft gesteld het aantal lesuren waarin aan de overeenkomstige openbare school in het voorafgaande kalenderjaar, dus 1926, vakonderwijzers werkzaam zijn geweest. In 1926 is geen vakonderwijs gegeven aan de openbare scholen, zoodat wegens het ontbre- ken van de basis van berekening geen vergoeding voor vakonderwijs kan worden gegeven. Wij ste'llen U daarom voor op dit gedeelte der aanvragen afwijzend te beschikken. Ten behoeve van de bijzondere scholen aan den Heerenweg, de Kerklaan en de Molenwerfslaan behoort

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 13